„Rossoš“ – „Žalgiris“. Apžvalga

Vilniaus „Žalgirio“ klubo laukia absoliutūs MHL lygos lyderiai „Rossoš“ ritulininkai, kurie per paskutines trejas rungtynes iškovojo tris įtikinamas pergales. Tiesa, tai nereiškia, kad Lietuvos klubas priverstas pasiduoti dar neprasidėjus kovai – juk šeštą vietą Vakarų konferencijoje užimantis „SKA Variagi“ klubas bei aštuntoje pozicijoje įsitaisę „Tveriči“ ritulininkai 2015 metais įrodė, kad lyderiai nėra nepažeidžiami.

Rungtynių laikas: Sausio 30 d. 17.00 val., Sausio 31 d. 12.00 val.
Rungtynių vieta: „Rossoš“ ledo rūmai

Turnyro situacija
Šiuo metu „Žalgirį“ ir „Rossoš“ klubus lentelėje skiria 25 taškų skirtumas. Tiesa, „Rossoš“ ritulininkai yra sužaidę ketveriomis rungtynėmis daugiau, o tai potencialiai yra 12 taškų.
„Rossoš“ šiuo metu pirmauja lygoje ir turi gana saugią 7 taškų persvarą prieš artimiausius persekiotojus. „Žalgiris“ po skaudaus pralaimėjimo „HK Elec“ ekipai, nukrito į penktą Vakarų konferencijos poziciją.

Tarpusavio istorija
Šį sezoną „Žalgiris“ ir „Rossoš“ žaidė du kartus Lietuvoje ir abukart pergales šventė svečiai iš Rusijos. Tiesa, labai sunkiai. Pirmose tarpusavio rungtynėse spalio mėnesį patirta nesėkmė rezultatu 1:3. Tąsyk vilniečiai prasčiau pradėjo rungtynes, praleido du įvarčius, o tada pakilo į lemiamą šturmą. Aleksėjus Pyrinas atsilikimą sušvelnino, taip dar labiau sutelkdamas komandos draugus kovoti dėl pergalės. Gaila, tačiau net keturi varžovų pašalinimai dviems minutėms, rezultato nedavė, o paskutinį įvartį svečiai pelnė tada, kai „Žalgirio“ treneris vartininką pakeitė šeštu žaidėju.
Antrųjų rungtynių pradžią žalgiriečiai pramiegojo ir „Rossoš“, sužaidę vos 54 sekundes, buvo priekyje 1:0. Galbūt, tai varžovams padarė meškos paslaugą, nes tiek pirmajame, tiek antrajame kėliniuose iniciatyva visiškai priklausė „Žalgiriui“. Tą iniciatyvą jie įtvirtino Vladislavo Nikulino ir Vadimo Mustafajevo įvarčiais. Deja, to buvo maža. „Rossoš“ rezultatą išlygino trečiojo kėlinio viduryje, o lemiamą įvartį pelnė, likus žaisti vos 28 sekundes iki susitikimo pabaigos.

Varžovas
„Rossoš“ ekipoje šį sezoną bent kelioms minutėms buvo pasirodę net penki (!) vartininkai, tačiau tikrasis lyderis yra 92% visų metimų atremiantis Vitalijus Pantykinas. Pernai ir užpernai atsarginio role tenkinęsis devyniolikmetis smulkaus sudėjimo V. Pantykinas tapo tvirtu, pagrindiniu „Rossoš“ vartininku. Jo fantastiškas žaidimas, neabejotinai, yra vienas iš veiksnių, dėl kurių ši ekipa yra ant pirmo turnyro lentelės laiptelio.
Puolimo grandyje taip pat yra du puikius rezultatus demonstruojantys žaidėjai: Sergejus Ivanovas, kuris su 68 rezultatyviais perdavimais yra geriausias lygoje asistuojantis ritulininkas. Taip pat S. Ivanovas pirmauja ir pagal surinktų taškų (90) skaičių.
Rezultatyvesnis už S. Ivanovą yra jo komandos draugas Danila Akinšinas. Pastarasis kartu su žalgiriečiu Pavelu Širokovu yra pelnę po 27 įvarčius bei dalinasi 9 – 10 vietas lygoje.
D. Akinšinas į žalgiriečių vartus šį sezoną jau pelnė du įvarčius, o S. Ivanovas atliko net keturis (!) rezultatyvius perdavimus.<- Grįžti į atgal