„HC Žalgiris“ – 5 turnyrinės lentelės vietoje

„HC Žalgirio“ klubas sužaidė dvejas varžybas su Lipecko „HC Elec“ (Rusija) ekipa. Pirmąsias varžybas lengvai laimėję (7:2) taip pat lengvai pralošė antrąsias (2:6).

Po beveik dviejų savaičių pertraukos Jaunimo ledo ritulio B lygos (MHL B) rungtynes žaidęs „HC Žalgirio“ klubas antradienį (sausio 27) svečiuose 7:2 nepaliko vilčių Lipecko „HC Elec“ ekipai. Pirmąjį rungtynių įvartį įmušė šeimininkai, tačiau antroje kėlinio pusėje dominavo žalgiriečiai, kurių gretose pasižymėjo Vadimas Mustafajevas, Glebas Chvolesas, Vladislavas Nikulinas ir tikslaus tautiečio Ilja Četvertako perdavimo sulaukęs lietuvis Danielius Nomanovas. Vos prasidėjus antrajam kėliniui buvo skirtas baudinys į „HC Elec“ vartus, bet jo realizuoti nepavyko Pavelui Širokovui. Tiesa, ilgai laukti pirmojo įvarčio šiame kėlinyje neteko – D. Nomanovas po dar vieno I. Četvertako perdavimo antrą kartą nuginklavo šeimininkų vartininką. Kėlinio viduryje Rusijos klubas net 4 min. žaidė daugumoje, bet pasižymėti nesugebėjo, o Aleksejus Pyrinas po D. Nomanovo perdavimo pratęsė „HC Elec“ triuškinimą.
Be jau minėtų D. Nomanovo ir I. Četvertako šiose rungtynėse žaidė dar trys lietuviai: Edgaras Protčenko gavo 2 baudos min., o Ugnius Čižas bei Edvinas Boroška nepasižymėjo.

Nesėkmė

Antrosiose rungtynėse (sausio 28) „HC Žalgirio“ klubas patyrė skaudžią nesėkmę, kai pralaimėjo 2:6. Pirmąjį rungtynių įvartį, kaip ir antradienį, įmušė šeimininkai, netrukus mažumoje žaidę žalgiriečiai atstatė pusiausvyrą – tiksliai smūgiavo lietuvis Danielius Nomanovas, bet antrasis priešininkų įvartis išvedė svečius į priekį.
Antrasis kėlinys žalgiriečiams buvo ypač nesėkmingas – Lietuvos komandos žaidėjams niekaip nesisekė įveikti varžovų gynybos, o „HC Elec“ įmušė net tris įvarčius – dukart daugumoje pasižymėjo Vadimas Agejevas, o sykį ritulį į Pavelo Prokofjevo ginamus vartus pasiuntė Pavelas Dvurečenskij.
Prieš trečiojo kėlinio pradžią „HC Žalgirio“ vartų ginti stojo estas Daniilas Seppenenas. Kėliniui įsibėgėjus svečių gretose pasižymėjo Artiomas Dašutinas, sulaukęs tikslaus lietuvio Ilja Četvertako perdavimo. Deja, dar rimčiau pakovoti dėl pergalės žalgiriečiai nepajėgė, o tašką rungtynėse padėjo Aleksejus Simanženkovas.
Be jau minėtų D. Nomanovo ir I. Četvertako šiose rungtynėse žaidė dar trys lietuviai: Ugnius Čižas, Edvinas Boroška ir Edgaras Protčenko.
Abi tarpusavio akistatas Elektrėnuose laimėjo „HC Žalgiris“ – 2:1 ir 5:4. „HC Žalgiris“ (99 tšk.) Vakarų konferencijoje nukrito į 5-ą vietą, o „HC Elec“ (58 tšk.) tarp 15 komandų užima 11-ą poziciją.
Artimiausias dvejas rungtynes žalgiriečiai žaidžia sausio 30-31 dienomis išvykoje su Vakarų konferencijos lyderiu Voronežo „Rossosh“ (Rusija, 124 tšk.) klubu, kuris jau užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias varžybas.