„Energija“ sužaidė pirmąsias rungtynes namų arenoje

Rugsėjo 29 ir 30 dienomis Elektrėnų ledo rūmuose vyko pirmosios naujojo 2014–2015 m. Baltarusijos aukščiausiosios lygos sezono rungtynės. Praėjusiame sezone Elektrėnų „Energijos“ ir Minsko „Junior“ komandos reguliariajame čempionate sužaidė ketverias, o atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje – net penkerias rungtynes. Abi ledo ritulio komandos atkakliai siekė laimėti, tačiau pergales iškovojo tik namų aikštėse. Minsko „Junior“ tapo 2013–2014 m. sezono aukščiausiosios lygos nugalėtoja.

Pirmąsias „Energijos“ rungtynes namuose lydėjo sėkmė
Pirmąsias rungtynes namų arenoje „Energija“ pradėjo puikiai – komanda laimėjo rezultatu 5:4. Sėkmę atnešė jau pirmosiomis minutėmis įvartį įmušęs Aurimas Gaidauskas. Prieš pat rungtynes dar nebuvo aišku, ar bronchitu sergantis ledo ritulininkas galės susiremti su baltarusiais, tačiau jau pirmąją minutę A. Gaidauskas įrodė, jog gali žaisti net ir sirgdamas. Ir ne šiaip sau žaisti, o tik gerai. Rezultatyvius perdavimus atliko Deividas Kazlauskas ir Lukas Vėželis. Pirmoje I kėlinio dalyje tikslius perdavimus D. Kazlauskui atliko Rokas Bazys ir Dovydas Kulevičius, tad „Energija“ 8-ąją rungtynių minutę pirmavo 2:0. Po staigaus lietuvių šturmo „Junior“ nepalūžo ir iki kėlinio pabaigos spėjo išlyginti rezultatą net ir prieš daugumoje žaidusią „Energiją“. Įvarčius minskiečiams pelnė Viktoras Vusikas ir Vitalijus Valkovas.
Antrasis kėlinys prasidėjo staigiu ir netikėtu Alexo Patsenkino įvarčiu, o įpusėjus kėliniui Glebas Panfilovas įvarčių persvarą padidino iki dviejų – 4:2. Mūsiškiams žaidimas visai „nesilipdė“, tačiau pačiu laiku susigriebė komandos kapitonas Mindaugas Kieras. Po jo ir ir Aivaro Bendžiaus atliktų perdavimų įvartį pelnė 25-erių metų puolėjas Vytautas Jagelavičius. Viltis sužibo ir sirgalių, ir žaidėjų akyse. Nors ir santūriai, tačiau vieningai saviškius palaikė visi į Ledo rūmus susirinkę žiūrovai. Vienybės jausmas netrukus nulėmė ir Elektrėnų komandos žaidimą – paskutiniame kėlinyje lietuviai pradėjo šturmuoti varžovų vartus. Pavargę ir nustebę minskiečiai net nepastebėjo, kaip rezultatas pasikeitė ne jų naudai – po D. Kulevičiaus ir L. Vėželio perdavimų rezultatą išlygino R. Bazys, o netrukus V. Jagelavičius pelnė ir pergalingą įvartį.
Iki antros pergalės trūko visai nedaug
Antradienio vakarą vykusiose rungtynėse Elektrėnų ledo ritulio klubas tik po baudinių serijos 3:4 nusileido varžovams iš Baltarusijos. Pirmojo įvarčio sulaukta tik antrajame kėlinyje, tačiau jį pelnė varžovų puolėjas. Situaciją skubėjo taisyti elektrėnietis Andrius Židkovas, rezultatą išlyginęs po greitų Dovydo Kulevičiaus ir Vytauto Jagelavičiaus perdavimų. Deja, varžovai jau po kelių minučių rezultatyviai smūgiavo į lietuvių vartus ir vėl persvėrė rezultatą savo pusėn – 1:2.
Trečiasis kėlinys prasidėjo sėkmingai. Visai neseniai 18-os sulaukęs Deividas Četvertakas po Artūro Laukaičio ir Manto Marcinkevičiaus perdavimų rezultatą išlygino, o kiekybine persvara pasinaudojęs Aivaras Bendžius sugebėjo pelnyti dar vieną įvartį. Jam perdavimus atliko A. Židkovas ir V. Jagelavičius. Tačiau žiūrovams neteko ilgai džiaugtis persvara – 53-iąją rungtynių minutę „Junior“ lyderis Glebas Panfilovas įmušė trečią komandos įvartį ir „ištraukė“ lygiąsias. Pratęsimas baigėsi be rezultatų, tad komandos mušė baudinius. Baudinių serija prasidėjo aštuoniais netiksliais smūgiais į vartus, vėliau varžovų vartininką nuginklavo D. Četvertakas („Energija“) ir G. Panfilovas („Junior“). Deja, kitoje baudinių serijoje A. Židkovas spyrė netiksliai, o G. Panfilovas pasiuntė ritulį į lietuvių vartus.
„Energija“ kol kas yra VII vietoje
Šiuo metu „Energija“ su 12 taškų yra VII turnyrinės lentelės vietoje, o „Junior“ – VIII. Iš viso Baltarusijos „Vyšaja“ lygoje žaidžia 11 klubų. Lygoje pirmauja Žlobino „Metallurg-2” (21 tšk.) ledo ritulininkai, kurie per devynerias rungtynes iškovojo septynias pergales.
Dėl aštraus kelio skausmo varžybose komandai negalėjo padėti pagrindinis vartų sargas Nerijus Dauksevičius, dėl sveikatos problemų šį sezoną negalės žaisti ir Dominykas Bisturys.
Artimiausias rungtynes „Energija“ žais svečiuose spalio 7–8 d. su Gomelio „HC Gomel-2“ klubu, užimančiu 4-ą vietą.