Vievyje skambėjo chorų festivalis „Mūsų dainose“

Saulėtą ir šiltą sekmadienį Vievis skambėjo chorų dainomis – vyko projekto „Chorų festivalis „Mūsų dainose“, iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, renginiai.

Penkiolika chorų iš įvairių Lietuvos vietų susirinko į Vievį. Daugelis jų – „senbuviai“, jau ne kartą dalyvavę  mūsų festivalyje, kiti – nauji dalyviai, apie renginį sužinoję iš kolegų ir nusprendę aplankyti chorinėmis tradicijomis garsėjantį miestą. Visi atvykę chorai jau perėjo atranką į šią vasarą vyksiančią Lietuvos dainų šventę „Čia mano namai“. Dalyvavimas festivalyje Vievyje jiems buvo dar vienas susitikimas su kolegomis, dar vienas savęs patikrinimas prieš Vilniuje, Vingio parke, vyksiantį svarbiausią šalies mėgėjų meno kolektyvų renginį. Svarbiausias festivalio „Mūsų dainose“ tikslas – dainų švenčių tradicijų puoselėjimas, chorinio dainavimo populiarinimas.
Nuo ryto chorai dalyvavo konkurse Aldonai Pulauskienei atminti. Kompetentinga vertinimo komisija – Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Natalija Krupavičiūtė, Kultūros ministerijos Regionų skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė, YAMAHA muzikos mokyklos Baltijos šalių vykdančioji direktorė Jolanta Pulauskienė ir konkurso pagrindinių prizų steigėjas, pasaulinio garso džiazo muzikantas ir kompozitorius Dainius Pulauskas – vertino chorus dviejose – moksleivių ir suaugusiųjų – kategorijose. Nugalėtojais tapo Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mišrus jaunimo choras (vadovė Jūratė Martinkutė) ir Panevėžio mišrus choras „Godos“ (vadovė Jelena Urbutienė). Konkurso dalyvius sveikino Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con  moto“, atlikęs Dainiaus Pulausko „Dainą apie Vievį“ ir prieš keletą metų sukurtą festivalio himną „Mūsų dainose“.
Popietę Vievio gatvėse suskambo muzika – kelių šimtų festivalio dalyvių eisena miesto gatvėmis žygiavo į koncerto vietą – miesto aikštę. Trumpas sustojimas prie kultūros centro, Juozo Stepankevičiaus kalba, Evaldo Petkevičiaus klarneto melodija ir populiarioji „Kur giria žaliuoja“ – tai pagarbos ženklai Aldonos Pulauskienės atminimui.
Šventė miesto aikštėje prasidėjo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro, vadovaujamo Egidijaus Mikniaus, koncertu, kuris buvo puiki dovana šiemet 475-ąjį gimtadienį mininčiam Vieviui. Svarbiausius miesto istorijos momentus priminė Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas.
Festivalio koncertą stebėjo Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, palinkėjęs choristams skambių dainų chorinės muzikos tradicijas puoselėjančiame Vievyje.
Netrukus chorai iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Vilkaviškio, Ukmergės, Prienų, Babtų, Kaišiadorių, Aukštadvario, Elektrėnų, Vievio, susibūrę į jungtinį chorą, pradėjo finalinį festivalio „Mūsų dainose“ koncertą. Skambėjo penkiolika dainų iš liepą vyksiančios Lietuvos dainų šventės repertuaro. A cappella atliekamos lietuvių liaudies dainos „Tris dienas“, „Per girią girelę“, „Už jūrių marių“, kurias harmonizavo garsūs praeito amžiaus pirmosios pusės kompozitoriai Juozas Tallat-Kelpša, Stasys Šimkus, Kazimieras Viktoras Banaitis ir chorinės muzikos patriarcho Liongino Abariaus harmonizuota lietuvių liaudies daina „Augo bernelis“ užima garbingą vietą dainų švenčių istorijoje.  Publiką sužavėjo jaunių ir jaunimo chorų atliekamos dainos „Mama, pakylėk ligi dangaus“ (O. Vyšniausko muzika), „Šalis, kur tave užaugino“ (A. Jautakio melodija, V. Neugasimovo aranžuotė). Pakiliai suskambo A. Raudonikio „Jūra“, klausytojams patiko žaismingasis „Kalvelis“ (J. Švedo muzika, N. Sinkevičiūtės aranžuotė), kitos lietuvių kompozitorių dainos. Garsiąsias „Lietuva brangi“, „Kur giria žaliuoja“ – dainų švenčių „aukso fondo“ dainas – giedojo ne tik choristai, bet ir gausiai susirinkę vieviečiai. Jungtiniam chorui dirigavo visų festivalyje dalyvavusių kolektyvų vadovai.
Tris valandas trukusioje šventėje žiūrovai gėrėjosi ir kitų žanrų kolektyvais, taip pat dalyvausiančiais Dainų šventėje – folkloro ansambliu „Runga“ (vad. Giedrė Blažonienė) iš Elektrėnų, Lentvario „Lendvarės“ ir „Jaunimėlio“ (vad. Rimutė Blikertienė) šokėjais, Elektrėnų meno mokyklos pučiamųjų orkestru (vad. Valdas Stanaitis). Žiūrovams patiko ir vieviečių kolektyvai – mažosios „Boružėlės“ (vad. Dijana Petkevičienė), „Pylimėlio“ muzikantės (vad. Ona Nenartavičienė), „Verpstės“ šokėjos (vad. Nijolė Leonavičienė).
Šventės dalyviai neliko be dovanų: Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas visus kolektyvus apdovanojo padėkos raštais, o rėmėjai – UAB „Apvalūs medžio gaminiai“, Elektrėnų savivaldybės tarybos narys Jonas Grybauskas ir Vievio seniūnas – negailėjo prizų. Chorų konkurso dalyviai buvo apdovanoti Elektrėnų savivaldybės mero Kęstučio Vaitukaičio ir administracijos direktoriaus Arvydo Vyšniausko įsteigtais prizais, o šio konkurso nugalėtojai pelnė Dainiaus Pulausko prizus.
Organizatoriai dėkoja ir kitiems partneriams bei rėmėjams: Vievio seniūnijai, Vievio gimnazijai (direktorius Gintaras Dobilaitis), Vievio bendruomenės santalkai (pirmininkas Deividas Mlečka), pramogų ir sporto klubui „Vievio žiedas“ (vadovas Saulius Girčys), VĮ „Automagistralė“ (direktorius Vladislovas Molis), verslininkams Edvinui ir Astai Virpšams, Jovitai ir Vytautui Apanavičiams.
Projektas „Chorų festivalis „Mūsų dainose“ turi ne tik didžiulę reikšmę Elektrėnų savivaldybės kultūriniam gyvenimui, bet ir įneša svarų indėlį į šalies chorinį judėjimą, kuris yra itin svarbus regionuose. Džiaugiamės, kad jau kitą dieną po šventės sulaukėme dalyvavusių chorų padėkos laiškų. „Jūsų festivalis yra ne tik nuostabus, bet ir labai svarbus gerinant chorų veiklos skatinimą Lietuvoje. Galima tik džiaugtis tokia puikia iniciatyva Vievyje. Kiti miestai galėtų imti tokį gerą pavyzdį“, – rašo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ jaunių choro „Cantus gracinis“ vadovas, festivalio „Mūsų dainose“ dirigentas Rolandas Aidukas. Vieviečiai taip pat entuziastingai dalijasi įspūdžiais ir dėkoja festivalio organizatoriams.
Kviesdami aplankyti dar vieną projekto renginį – kultūros centre veikiančią Vievio meno mokyklos moksleivių (mokytojas Augenis Kasputis) piešinių parodą „Mano dainų spalvos“, Vievio kultūros centro darbuotojai dėkoja visiems festivalio dalyviams už meilę chorinei muzikai ir taria: „Iki pasimatymo kitąmet „Mūsų dainose“!

Audronė Stepankevičiūtė
Vievio kultūros centro direktorė, kamerinio choro „Con moto“ vadovė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų