Šventė „Tėviškės takais“

Birželio 27 dieną Pastrėvio sporto aikštyne vyko Pastrėvio seniūnijos ir bendruomenės šventė „Tėviškės takais“.

Prieš prasidedant oficialiajai renginio daliai surengtos vaikų dviračių varžybos „Pastrėvio dviratininkas 2015“. Vaikai rungtyniavo pagal amžiaus grupes: 2-4 m. grupėje pirmąją vietą laimėjo Emilija Juknevičiūtė, 5-7 m. – Rusnė Žukauskaitė, 8-10 m. – Karolis Tidikis, 11-13 m. – Andrius Rakauskas. Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, o prizininkams įteiktos dovanos.
Oficialioji renginio dalis buvo skirta Pastrėvio seniūnijos įkūrimo 15-osioms metinėms paminėti. Šventę vedė Virginijus Juknevičius ir Gražina Bubėnienė.
Renginį G. Paškevičiaus daina „Mano kraštas“ pradėjo Pastrėvio mokyklos mokiniai Rimvilė Kazakevičiūtė, Gabija Maleckaitė, Elzbieta Juknevičiūtė ir Tadas Imbrasas. Tai buvo jaunųjų atlikėjų debiutinė daina, vėliau šventėje dar ne kartą skambėjo šių jaunuolių atliekamos garsiausios lietuvių ir užsienio kūrėjų dainos, labai papuošusios šventę.
Pastrėvio seniūnijos seniūnas Arūnas Kanapeckas pasveikino šventės dalyvius ir pakvietė į sceną pirmąjį seniūną Antaną Gaubą. Jis papasakojo, kaip kūrėsi seniūnija, kokie buvo pirmieji metai, pasidžiaugė gražia sukaktimi ir palinkėjo tolesnės sėkmės.
Šventėje visus linksmino Semeliškių ansamblis „Svaja“, vadovaujamas Gražinos Barzdaitienės, kartu su šiuo kolektyvu kaimynus nuoširdžiai sveikino Semeliškių seniūnaitis Vytas Barzdaitis.
Susirinkusiuosius džiugino ir Elektrėnų senjorų šokių kolektyvas „Ne sutema“, vadovaujamas Linos Rupšlaukienės. Daugelis su pavydu žiūrėjo, kaip energingai, smagiai šoka garbingo amžiaus šokėjai, o vėliau įsitraukė į bendrą ratelį.
Į sceną buvo pakviesti anksčiau dirbę ir dabartiniai Pastrėvio seniūnijos darbuotojai. Šiuo metu seniūnijoje dirba vyr. specialistės L. Mačerinskienė, A. Kuneikienė, ūkvedys P. Kandratavičius, kultūros ir sporto darbuotoja G. Bubėnienė, socialinės darbuotojos A. Rumsevičienė ir Č. Turevičienė.
Pastrėvio seniūnas Arūnas Kanapeckas visiems svečiams ir darbuotojams, atvykusiems į seniūnijos šventę, įteikė atminimo dovanėles – keramikės Rasos Rakauskienės pagamintus suvenyrus su Pastrėvio seniūnijos herbu ir seniūnijos išleistas knygeles apie Pastrėvio seniūniją.
Seniūnijos darbuotoja Leonora Mačerinskienė, dirbanti nuo seniūnijos įkūrimo pradžios, pateikė informaciją apie seniūnijos demografinę padėtį, pasveikino pastrėviečius gražios sukakties proga.
Seniūnijos įkūrimo 15-ųjų metinių proga daug gražių žodžių išsakė Pastrėvio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Kananavičienė, Pastrėvio bendruomenės slaugytoja Sigutė Kazakevičienė, Pastrėvio pašto viršininkė Sonata Verbickienė.
Šventėje, nors ir pavėluotai, buvo pasveikinti Jonai ir Janinos, Rasos ir Rasuolės. Jie buvo papuošti žolynų vainikais ir skrybėlėmis.
Didelio susidomėjimo sulaukė sporto rungtys, kurias organizavo sporto entuziastas Audrius Kaminskas. Vyko „Pastrėvio galiūnas 2015“ varžybos, kuriose traukdami automobilį, nešdami štangą, sunkius maišus, varžėsi stipriausi vyrai. Nugalėtoju tapo Dainius Kazakevičius. Virvės traukimo rungtyje nugalėjo pastrėviečių komanda. Rankos lenkimo rungtyje neįveikiamas buvo Sigitas Gudelis, svarsčio kilnojimo rungtį laimėjo Valdas Maleckas, krepšinio snaiperio ir tritaškių metimo rungtyse taikliausias buvo Evaldas Česonis.
Artėjant vidurnakčiui buvo uždegtas laužas, į dangų kilo įspūdingi fejerverkai, pražydo paparčio žiedas, kurį surado Vidutė ir Algis.
Šventės dalyvius linksmino estradinės muzikos atlikėjas, vaikai pramogavo ant batutų, jodinėjo poniu, kitus viliojo prekyba įvairiomis smulkmenomis, skanėstus siūlė čia pat įsikūrę prekybininkai. Visi smagiai pašoko diskotekoje.
Šventės dalyvių ir organizatorių vardu dėkojame Elektrėnų senjorų šokių kolektyvui „Ne sutema“ ir jo vadovei Linai Rupšlaukienei, Semeliškių ansambliui „Svaja“ bei vadovei Gražinai Barzdaitienei, policijos pareigūnams, Audriui Kaminskui, organizavusiam sporto rungtis, visiems sveikinusiems, dalyvavusiems renginyje, rėmėjams ir visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Viktorija Juknevičienė, Gražina Bubėnienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų