Sportinė šeima: pasiekimai ir...trauma

Anksčiau savaitraščio puslapiuose supažindinome su sportiška latvio Ričards bei lietuvaitės Neringos Kvedaravičų šeima iš Pilypiškių (Vievio sen.).

Šįkart papasakosime tėvelio Ričards, jo keturmetės dukros Elinos bei septynmečio pirmaklasio sūnaus Norberto nutikimus įvairiose varžybose.
Artėjant žiemos sezonui šeimyna buvo išvykusi į Londoną aplankyti giminių. R. Kvedaravičus ir ten rado galimybę išmėginti jėgas pamėgtoje sporto šakoje – dalyvavo 10 km bėgime Jungtinės Karalystės sostinės olimpiniame parke, kuriame startavo šimtai žmonių. Vievietis užėmė garbingą 21 vietą. Beje, tuomet jis buvo neseniai išsigydęs traumą.
Bėda nutiko liepą Varėnoje vykusiame festivalyje „Varom!“ Entuziastingai nusiteikęs Ričards surinko 5 visiškai nepažįstamų žmonių komandą, kurią pavadino „Vasaros mišrainė“. Futbolo pirmenybėse ši grupė užėmė I vietą. Deja, tinklinio varžybose dėl 1–2 v. kovojęs aktyvus vyras gavo traumą, tad 3 mėnesius nesportavo.
Kol tėvelis sveiko, jo atžalos veltui laiko neleido. Antai rugpjūtį Evelina bei Norbertas šalia Pamusės k. esančiuose pelkynuose (Širvintų r.) kartu su pusšimčiu kitų mažųjų išbandę ekstremalaus bėgimo „Bebro kelias“ sunkumus mergaičių ir berniukų grupėje iki 12 m. užėmė trečiąsias vietas ir buvo apdovanoti. Ričards dukra iš pradžių buvo atsilikusi, bet vėliau kitiems beklaidžiojant pasivijo varžovus. Keturmetė nūnai yra pelniusi šešis medalius ir taurę, o Norbertas – 12 medalių ir taurę. Taigi metai šeimai buvo turtingi – bendrai visi turi per 30 medalių, kelias taures bei kitų apdovanojimų. Beje, 2014 m. abu vaikai bėgdami įveikė 2 km nuotolius.
Po traumos iki išvykstant į Londoną R. Kvedaravičus dar dukart sėkmingai pasirodė respublikinėse varžybose. Mama Neringa – šeimos aktyvumo iniciatorė, trenerė ir masažuotoja.
Baigdami 2014-uosius šie sporto entuziastai iš Pilypiškių gyvenvietės ketina startuoti Vilniuje vyksiančiame kalėdiniame bėgime.