Pavasari, pasveikink žemę

Mūsų planeta – neaprėpiamas pasaulis, kupinas pasakiškų gamtos stebuklų, teikiantis džiaugsmą, įkvėpimą. Tai šviesių jausmų šaltinis.

Mus supantis nuostabus pasaulis kviečia į savo paslaptingas valdas. Kiekvienam žmogui, kuris nėra abejingas jį supančios aplinkos grožiui, žemė suteikia sielos harmoniją. Žemės samprata apima visa, kas gyva ant jos, virš jos ir joje. „Didžiausias XX amžiaus atradimas – ne radijas ir televizija, o pripažinimas, kad Žemė yra labai sudėtingas organizmas“, – rašė vienas žymus filosofas. Žemei reikia mūsų meilės, supratimo. Žmogaus atsakomybė už gamtą ypatinga ne tik todėl, kad jis kasdien privalo ją saugoti, bet ir dėl to, ką gamta turės duoti būsimoms kartoms. Reikia ne tik gerbti ir saugoti Žemės vertybes, bet ir leisti joms harmoningai plėtotis.
Kovo 20 d. Vievio gimnazijoje vyko tradiciniai Žemės dienos minėjimo renginiai, kuriuos kiekvienais metais organizuoja mokytojai L. Mickūnienė ir J. Mickūnas.
Pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.
Kiekvienais metais stebina mokytojų ir moksleivių kūrybiškumas bei originalumas. Gimnazistai buvo kviečiami dalyvauti įvairiose veiklose. Kovo 19 d. mokytojos L. Mickūnienė, R. Kisnierienė ir projekto „Kam to reikia?“ lektorė M. Mačiulienė vedė integruotą lietuvių k. ir biologijos pamoką „Gyvūnų gerovė: tarp džiaugsmo ir atsakomybės“. 2-3 kl. gimnazistai dalyvavo paskaitoje „Atrakinkime visas pasaulio pažinimo karalystės duris“. Moksleiviai suprato, kad reikia saugoti bei puoselėti Lietuvos gamtą ir gyvūnus. Visi galėjome gėrėtis eksponuojama kūrybinių darbų paroda „Žemė – mūsų pasaulis“ (mokytoja L. Mickūnienė). Džiugu, kad 5-8 ir 1-3 kl. moksleiviai aktyviai dalyvauja projekte „Rūšiuok“. Chemijos mokytojos V. Grincevičienė ir A. Nekrasovienė teigė, kad projekto pristatymas vyks gegužės mėnesį. Gimnazistai kartu su mokytojomis I. Baliūniene ir R. Kisnieriene sukūrė nuostabių eilėraščių apie atbudusią žemę ir pristatė kūrybinių darbų projektą „Pavasaris – gyvybės šaltinis“. Buvo džiugu sulaukti svečių iš Neries regioninio parko. Gidai K. Tamašauskaitė ir S. Pupininkas vedė interaktyviąją pamoką ir kartu su gimnazistais keliavo Neries regioninio parko takais, stebėjo gamtos ir kultūros vertybių gausą. Ilgam liks atmintyje mielos miegapelės, gencioninio melsvio vystymosi ir gyvenimo sudėtinga istorija, šuoliais į nerštavietes keliaujančios milžiniškos lašišos, unikalūs savo grožiu Neries vingiai, pilkapiai ir piliakalniai. Po nuotaikingos ekskursijos moksleiviai dalyvavo viktorinoje „Protų mūšis“ (mokytojas J. Mickūnas). Nugalėtojai buvo apdovanoti dovanėlėmis. 6 kl. mokiniai padovanojo svečiams savo gamintus inkilus (mokytoja V. Veršylaitė).
Kovo 20 d. fizikos mokytoja E. Apanavičienė pakvietė moksleivius stebėti Saulės užtemimą. Jaunieji fizikai buvo iš anksto pasiruošę, norintiems pasigrožėti šiuo reginiu patarė saugoti akis. Moksleiviai fotografavo Saulės mažėjimą ir didėjimą. Iš tikrųjų visi liko sužavėti reginiu, kuris pasikartos tik po 11 metų. Mokytoja E. Apanavičienė teigė, kad projekto „Saulės užtemimo stebėjimas“ pristatymas vyks balandžio mėnesį.
Gamtos ir technologijų mokytojai kvietė moksleivius prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, nešiukšlinti ir aktyviai dalyvauti akcijoje „Darom 2015“.
Tikimės, kad renginiuose dalyvavę moksleiviai suprato, jog Žemės knygos neįmanoma perskaityti. Mūsų visų tikslas – skaityti ją kiek galima ilgiau, perskaityti kiek galima daugiau. Kuo daugiau vartome jos puslapius, tuo ji įdomesnė ir malonesnė kiekvienam, kas jaučia ir mąsto.

Žurnalistų būrelio nariai ir jų vadovė
Renata Kisnierienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų