Lietuvos krašto perlas – Nida

Birželio 6–7 d. Vievio gimnazijos bendruomenė lankėsi Nidoje.

Pagrindinis tikslas – susipažinti su Lietuvos pajūrio kraštovaizdžiu, lankytinais objektais. Iš pradžių atvykome į Klaipėdą ir persikėlėme į Smiltynę. Mus supo nuostabi gamta, džiugino saulės spinduliai, jūros ošimas. Juodkrantėje aplankėme Raganų kalną ir skulptūrų parką. Keliautojai papasakojo daug legendų apie piktąsias raganas, laumes, velnius bei kitas mitines būtybes. Visiems buvo įdomu klausyti negirdėtų istorijų. Taip pat aplankėme didžiausią ir seniausią Lietuvoje žinomą kormoranų perimvietę, grožėjomės unikaliu ir smėlingu pusiasaliu, kuris susiformavo daugiau kaip prieš 5 tūkstančius metų. Prieš mūsų akis atsivėrė gražiausi Kuršių nerijos kraštovaizdžio elementai – kopos. Vėjo pustomų ir apželdintų kopų kalnai, jūros ir marių vandens horizontai, sausų pievų ir miškų mozaika, jauki gyvenviečių architektūra, laivai mariose sukūrė nepakartojamo grožio peizažą. Nidoje plaukėme laivu ir stebėjome nuostabią pajūrio panoramą.
Turėjome galimybę aplankyti Tomo Mano namelį, saulės laikrodį, švyturį. Gintaro muziejuje susipažinome su vietos gyventojų buitimi ir kultūra, tradiciniu verslu – žvejyba. Mokytojai nepraleido progos prisėsti ant suoliuko prie V. Kernagio skulptūros. Nidos istorijoje atsispindi Kuršių nerijos praeitis. Šiame Lietuvos kampelyje prisilietėme prie amžinųjų vertybių, pajutome, kad čia kitaip eina laikas, čia atsiveria toliai. Šioje nuostabioje vietoje gimnazijos direktorius G. Dobilaitis pasveikino kolegas mokslo metų baigimo proga ir įteikė padėkas, atminimo dovanėles.
Lietuvos pajūris – vienas nuostabiausių gamtos kampelių. Grįždami namo aplankėme Olandų kepurės skardį, nuo kurio atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Pajūrio regioniniame parke esantis kraštovaizdžio draustinis užima 123 ha plotą. Sužinojome, kad čia saugomas Baltijos jūros skardis ir jo gamtinė aplinka.
Keliautojai dalijosi įspūdžiais, jautė malonų nuovargį ir svajojo apie vasaros atostogas. Nuoširdžiai dėkojame gimnazijos direktoriui G. Dobilaičiui, administracijai už suteiktą galimybę prisiliesti prie unikalaus Lietuvos krašto perlo.

Renata Kisnierienė
Violetos Debesienės ir Vaidos Veršylaitės nuotrauka<- Grįžti į atgal