Kurkime gerovę visiems

Žmonės su negalia ir senjorai gyvena šeimos arba vienišių gyvenimą. Dėl mažo užimtumo ir ribotų galimybių jų gyvenimo kokybė ypač priklauso nuo mūsų organizacijos veiklos.

Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjungos taryba nuolat ieško galimybių paįvairinti organizacijos narių kasdienybę ir laisvalaikį. Stengiamės organizuoti įvairių sričių renginius, kuriuose mūsų nariai turiningai ir prasmingai praleistų laiką – ne tik pabendrautų tarpusavyje, bet ir naujų žinių įgytų, atitrūktų nuo kasdienybės, aktyviai dalyvautų kultūrinėje veikloje.
Jau tradicija tapo kiekvienais metais švęsti Užgavėnes. Nuo seno ši šventė visus žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Kad šventė būtų įdomi ir įsimintina, organizatorės Laimutė Klinkevičienė ir Rimanta Tamošiūnienė pateikė naujų originalių sumanymų. Ruošėsi visi: Onutė Subačienė, Regina Ščiukienė, Renė Sabockienė kepė blynus, ruošė stalą, Nelė su Jovita padėjo sukurti gerą nuotaiką puošdamos salę, kiti gamino kaukes, ruošė užduotis, žaidimus, domėjosi Užgavėnių papročiais, tradicijomis, simbolika.
Vasario 17 d. mūsų nedidelė salė vos sutalpino visus susirinkusius. Ant stalo puikavosi įvairių blynų ir blynelių puokštė. Šventę eilėraščiu ir Užgavėnių dainele pradėjo įdomiai pasipuošusios Laimutė ir Nelė. Spėjimai, burtai, žaidimai, įvairios užduotys, mįslės neleido niekam nuobodžiauti – visus įtaukė į bendrą šurmulį. O kai akordeonu muzikavo Stasė ir Elena, nusėdėti vietoje buvo sunku. Skambėjo liaudies dainos, visi šėlo, užmiršę savo bėdas, rūpesčius – stengėsi išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį.
Aktyviausios buvo Stasė Šarakojytė, Elena Vaicekauskienė, Rimanta Tamošiūnienė. Sprendžiant užduotis pasižymėjo Aldona Obolevičienė, Vladas Kirkis ir kt. Už teisingus, originalius atsakymus buvo įteikti prizai. Žaisminga ir linksma Užgavėnių šventė visiems suteikė daug gerų emocijų. Atsikratę per žiemą susikaupusių blogų minčių linksmai sutinkame pavasarį.
Vasario 25 d. suorganizavome išvyką į Operos ir baleto teatrą. Ten ne tik turiningai praleidome laiką, bet ir suteikėme atgaivos kūnui ir sielai. Į penkiasdešimties vietų autobusą tilpo visi norėjusieji pabuvoti teatre – neįgalieji ir senjorai. Pamatėme Giuseppe Verdi operą „Ernani“. Netikėti siužeto vingiai operoje privertė susimąstyti, sukėlė įvairius jausmus. Ši išvyka buvo tikra šventė visiems.
Vasario 27 d. apsilankėme sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos parodoje Kaune „Sveikatingumo dienos 2015“. Parodoje buvo pristatytas platus sveikatai skirtos produkcijos bei paslaugų spektras: daug sveikatą stiprinančių ir gydymui skirtų preparatų, sveikatai, sveikai gyvensenai skirtų gaminių. Gydymo įstaigos darė įvairius sveikatos tyrimus ir konsultavo. Naujausios technologijos buvo ne tik demonstruojamos, apie jas pasakojama, bet ir leidžiama jas išbandyti. Parodoje pabuvojo 19 mūsiškių (tiek tilpo į autobusą). Visi nemokamai atliko kai kuriuos sveikatos tyrimus: matavosi anglies monoksido kiekį iškvepiamame ore, gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje, kūno masės sudėtį, bioenergijos kiekį organizme, pasitikslino kraujo grupę, pasidarė bendrą kraujo tyrimą ir kt. Išbandėme limfodrenažinį masažą, įvairius treniruoklius, masažavomės stuburą ir kojas masažinėse kėdėse, bendravome su specialistais, išklausėme jų išvadas.
Aplankėme natūralios medicinos, vaistažolių skyrių, išbandėme grožio paslaugas, kosmetiką, sužinojome nemažai informacijos, naujovių, susijusių su tradicine ir netradicine medicina, gavome daug įvairios literatūros.
Esame dėkingi organizacijos vadovei Laimutei Klinkevičienei, kuri suorganizavo minėtas išvykas.

Nelė Petkevičienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų