Kultūros centras Vievyje – tuščios viltys ar netolima ateitis?

Sausio 28 dieną vykusiame Vievio bendruomenės susitikime su valdžios atstovais dar kartą aptartas kultūros centro klausimas.

Esminis klausimas – kultūros centro likimas

Dar 2005 metais tapo aišku, jog Vieviui reikia naujo kultūros centro. Nuo to laiko išgirsta daug pažadų, vyko projektų derinimas, vėliau atsirado įvairių biurokratinių slenksčių. Tad į šį bendruomenės susitikimą gyventojai rinkosi gausiai, juolab kad jame dalyvavo Seimo narė Dangutė Mikutienė, kultūros ministro patarėja Dalia Vencevičienė, Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas.
Seimo narės D. Mikutienės trumpoje kalboje nuskambėjo mintis, kad ilgai gyventa viltimi, tačiau dabar sulaukta pritarimo. Garbūs svečiai tvirtino, jog apskritai kultūros centrai turėtų plėstis, tad kultūros židinys Vievyje irgi turėtų būti. Kultūros ministerija taip pat palaiko šią idėją, tačiau reikia Europos struktūrinių fondų paramos.
D. Vencevičienė džiaugėsi matydama salėje pažįstamus veidus, mat ji augo ir mokėsi Vievyje. Viešnia sakė, kad projektui numatyta panaudoti Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas, ir pakartojo D. Mikutienės mintis, jog nelengvame sumanymo įgyvendinimo kelyje reikės visų palaikymo.
Visus taškus sudėjo Elektrėnų savivaldybės meras K. Vaitukaitis. Anot jo, ilgus metus besitęsiantys susirašinėjimai ir ginčai davė rezultatą – šiandien Vievio kultūros centras yra avarinės būklės. „2014–2020 metai – naujų projektų periodas. Žinoma, teks konkuruoti su kitomis savivaldybėmis. Svarbu, kad Vievio kultūros centro statybų projektas pakliūtų į sąrašo pradžią“, – sakė meras K. Vaitukaitis. Pasak mero, projekto sąmata – apie 9 milijonai litų, tad prisidėti teks ir savivaldybei, ir Kultūros ministerijai.

Žmonės nusiteikę optimistiškai

Gyventojams kilo nemažai klausimų – kada minėtas projektas pateks į sąrašus, kiek ilgai teks laukti ir pan. Administracijos direktorius A. Vyšniauskas paaiškino, kad savivaldybė palaiko kultūros centro statybos idėją, techninė dokumentacija parengta, tereikia bendruomenei atidžiau peržiūrėti projektą ir teikti siūlymus.
Vievio gyventojas Justinas Rinkevičius pasidžiaugė, jog svarstomas toks svarbus klausimas. Anot vieviečio, atnaujintas kultūros centras tenkintų visų kultūra besidominčių žmonių reikmes, o jo atidarymo iškilmėse galėtų koncertuoti sūnaus Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.
Vicemero Viktoro Valiušio teigimu, pirmiausia atkreiptinas dėmesys į deramą paraiškos paruošimą. Seniūnas Zenonas Pukėnas ragino gyventojus teikti savo pasiūlymus, sakė esąs įsitikinęs, jog šis projektas bus įgyvendintas. Vievio KC direktorė Audronė Stepankevičiūtė pritarė tokiam seniūno kvietimui ir išdėstė savo požiūrį į būsimą projektą.

Pateikė įvairių klausimų

Susitikime gyventojai domėjosi įvairiomis aktualijomis. Vievio kelių muziejaus vedėjas Juozas Stepankevičius valdžios atstovų prašė mažiau kalbėti ir rezultatyviau dirbti, klausė, kada bus atnaujintas Vievio kultūros centras. Aktyviam visuomenininkui Sauliui Girčiui rūpėjo bendruomenės reikmėms skirtų patalpų, kuriose būtų galima normaliai dirbti, problema. Susirinkusieji iškėlė ir daugiau problemų: kalbėjo apie užterštą Vievio ežerą, blogą geriamojo vandens kokybę ir kt.
Visgi svarbiausias – Vievio kultūros centro klausimas. Kultūros ministerija ir savivaldybė šią idėją palaiko, remia, bet neaišku, kelintas sąraše bus Vievio kultūros namų atstatymo projektas. Tikėkimės, kad šį kartą Vievio bendruomenei nebereikės nežinia kiek laukti ir nusivilti.

Dalia Raslanienė, Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal