Kietaviškių parapijos 510 metų sukakties renginiai

Praėjusią savaitę nuo ketvirtadienio iki sekmadienio kietaviškiečiai ir svečiai dalyvavo Kietaviškių 510 metų jubiliejiniuose renginiuose, kuriuos suorganizavo seniūnija ir bendruomenė. Šia proga išleista leidinukas „Kietaviškės“, pagaminta suvenyrų su Kietaviškių atributika.

Knygos pristatymas

Ketvirtadienis buvo skirtas Onos Rasutės knygos „Buvom“ pristatymui ir susitikimui su Kietaviškių krašto literatais. Renginio dalyvius pasveikino Elektrėnų savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Vėželis. Bibliotekininkė Janina Černiauskienė pasidžiaugė, kad leidinys „Buvom“ yra labai mėgstamas skaitytojų, tai gera pažintinė knyga, turinti didžiulę išliekamąją vertę.
Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojos Ramunė Matonienė bei Gražina Žalienė skaitė autentiška vietine tarme pateiktus žmonių pasakojimus apie kaimus ir įvairius nutikimus. Knygos autorė prisiminė, kad toje vietoje, kur vyko renginys, kadaise buvo jos klasė, išlikę daug prisiminimų, todėl Kietaviškių kraštas jai labai artimas. Sudarytoja papasakojo, kaip rinko medžiagą, dėkojo pateikėjams ir kvietė jaunąją kartą tęsti pradėtą darbą.
Literatės Onutė Kulbokienė, Irena Petkevičienė, Birutė Liutkevičienė papasakojo apie savo kūrybą, kraštiečių eiles skaitė mokytojos ir mokiniai. Nuotaikingą dainą padainavo mergaičių ansambliukas, kuriam vadovauja Rūta Vaičekonytė. Renginio metu veikė fotografijų paroda „Kietaviškės – vakar ir šiandien“ ir literatūros apie gimtąjį kraštą paroda „Širdžiai brangus kraštas – Kietaviškės“.

Renginys „Linkėjimas gimtinei“

Penktadienį Kietaviškių pagrindinėje mokykloje vyko nuotaikingas renginys „Linkėjimas gimtinei“. Mokytojams ir mokiniams išradingumo netrūko, buvo smagu stebėti, kaip moksleiviai deklamavo, šoko, dainavo, vaidino. Ypač daug plojimų sulaukė originalus inscenizuotas aštuntokų kūrinys „Genai“, gražių žodžių mokiniams ir mokytojams negailėjo mokyklos direktorė Elena Janavičienė, seniūnė Dovilija Cibulskienė.

Šeštadienio linksmybės

Šeštadienį šventė prasidėjo sportinėmis varžybomis, suaugusieji ir vaikai dalyvavo įvairiose rungtyse. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais.
Oficialiojoje renginio dalyje su Kietaviškių istorija supažindino Kietaviškių seniūnė Dovilija Cibulskienė. Šventės proga kietaviškiečius sveikino svečiai: Seimo narys Bronius Bradauskas, Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, tarybos narys Henrikas Petrauskas, bibliotekos direktorė Genė Dapkevičienė, mokyklos direktorė Elena Janavičienė.
Koncertavo Kietaviškių mokyklos ir Kietaviškių klubo vaikučiai, linksmas melodijas griežė ir skambias dainas traukė vietinė kapela „Volungė“, šiltais plojimais buvo sutikta ir palydėta Pastrėvio kapela „Varnalėša“. Išsipildė dainininko Vytauto Šiškausko gerbėjų noras pamatyti, paklausyti mėgstamų dainų ir nusifotografuoti su atlikėju. Ne tik gražios dainos, bet ir šiltas bendravimas patiko renginio dalyviams, ypač vyresniems. Išėjus koncertuoti roko grupei „Poliarizuoti stiklai“, aikštė prisipildė jaunų šokėjų.
Renginio kulminacija – įspūdingas „Ugnies valdovų“ šou ir fejerverkai. Nors šventė vyko daugiau kaip septynias valandas, tačiau daugumai ji neprailgo, nes buvo ką veikti ir kur akis paganyti.
Ketvirtoji šventinė diena prasidėjo šv. Mišiomis Kietaviškių bažnyčioje. Giedojo Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con moto“.

Nuoširdi padėka

Už įspūdžius ir šventines akimirkas nuoširdžiai ačiū rėmėjams: Elektrėnų savivaldybės merui ir administracijai, UAB „Boen Lietuva“, UAB „Balkesta“, AB „Kietaviškių gausa“, V. Kartenio firmai „Elektrėnų mėsa“, UAB „Toga FMG“, V. Usenkos personalinei įmonei „Usva“, UAB „Singlis“, UAB „Bartžuvė“, UAB „Deimeda“, UAB „Pinera“. Taip pat dėkojame Elektrėnų policijos komisariato pareigūnams, kurie užtikrino dalyvių saugumą renginių metu, UAB „Perkūnkiemis“ direktoriui D. Kubiliui – už maistą ir gaiviuosius gėrimus, kurių galėjo įsigyti visi renginio dalyviai.

Janina Černiauskienė, Rūta Vaičekonytė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų