Kaimynų iškyloje

Gegužės 31-oji yra paskelbta Europos kaimynų diena.

Tai – bendravimą ir socialinį solidarumą skatinanti diena, kuria siekiama, kad tiesiog savo kieme, gatvėje ar sode nedidelę šventę suruošę žmonės geriau pažintų vieni kitus.
Ta proga gegužės 28 d. Vievio bendruomenė „Aktėvystė“ (vad. Helmutas Zabarauskas, sumanymo iniciatorė Agnė Landžiūtė) kartu su Vievio biblioteka (vedėja Inga Sūnelaitienė) organizavo renginį „Kaimynų iškyla“. Susibūrimas vyko jaukiame, ramiame Vievio bibliotekos kiemelyje. Žmonės į renginį rinkosi su gera nuotaika, nešini pyragu, kitais skanumynais. Visiems patiko aktyviosios Jurgos Tatarūnės iškepti sklindžiai, kuriuos suaugusieji bei vaikai skanavo su grietine ar uogiene.
Kiemelyje vyko spaudos leidinių, sėklų, gėlių mainai. Vaikai ant asfalto piešė spalvotomis kreidutėmis.
Pakalbinta A. Landžiūtė papasakojo, kad „Aktėvystė“ aktyviai reiškiasi nuo praėjusių metų rugsėjo. Bendruomenė surengė ekskursiją į Biržus, kurioje dalyvavo apie 20 tėvelių bei jų atžalų. Ten aplankė vietos pilį, apžvalgos bokštą, Lietuvoje ilgiausią Širvėnos ežero medinį tiltą, o vėliau, nuvažiavę į Uteną, Dauniškio ežere grožėjosi šviečiančiu ir grojančiu fontanu. Visi kartu šventė Vasario 16-ąją, dalyvavo proto mūšių lygos internetiniame bibliomūšyje.
Ji atkreipė dėmesį, jog kas antrą savaitę kviečia visus į Vievio miesto pagrindinę aikštę gaminti ir leisti burbulus. Kaip sakė A. Landžiūtė, per Mindaugo karūnavimo dieną organizacijos nariai su savo vaikais numatę apeiti Vievio ežerą. Išvykos metu keliautojai planuoja susipažinti su Pylimų, Kurkliškių ir Vievininkų kaimo bendruomenėmis.

Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal