Akcija „Darom“ ritosi per Elektrėnų savivaldybę

Balandžio 26 d. visi abromiškiečiai ir aplinkinių vietovių gyventojai buvo kviečiami į švarinimosi akciją, tradiciškai vadinamą „Darom“.

Talkos organizatorė Abromiškių kaimo bendruomenės taryba kiekvienais metais tikisi sulaukti vis daugiau geranoriškai nusiteikusių savanorių, mylinčių savo gimtąjį kaimą. Tą gražų šeštadienį pavasario rytą prie svirno susirinko apie 30 gamtos mylėtojų, iš jų 15 Elektrėnų „Versmės“ gimnazistų, panorusių dalyvauti talkoje.
Susirinkusieji tvarkė Abromiškių svirno ir dvaro aplinką. Buvo švarinamasi ir pačiame svirne, ir netoliese esančioje sporto aikštelėje bei aplink ją. Taip pat buvo sutvarkytas jaunasis parkas ir tvenkinio pakrantės.
Abromiškių bendruomenės pirmininkė Audrutė Jančiauskienė labai apgailestavo, jog parke dalis abromiškiečių sodintų ir puoselėtų medelių buvo rasti išlaužyti. Kas tiksliai taip neatsakingai pasielgė, nėra žinoma, tačiau pirmininkė viliasi, jog tai ne vietinių gyventojų darbas.
Kaip ir pernai, dvaro šeimininkas Romualdas Bakutis visiems talkos dalyviams vėliau surengė ekskursiją po restauruojamą Abromiškių dvarą.
Talkai pasibaigus, visų dalyvių laukė karštas plovas, kuriuo darbštuolius vaišino abromiškietis Valdas Sakalinskas. Dvaro savininkas suaugusius talkininkus vaišino savo gamybos alumi, kurį jau pamėgo abromiškiečiai.

Vilma Griškauskienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų