Advento popietė Gilučiuose

Adventas yra laukimo, susikaupimo, fizinio ir dvasinio apsivalymo, pasiruošimo gražiausiai krikščioniškai žiemos šventei metas.

Mūsų seneliai Kalėdų laukdavo nuo pat gruodžio pradžios, o kad ilgais žiemos vakarais nebūtų nuobodu, mindavo mįsles, žaisdavo žaidimus, dainuodavo to laikotarpio dainas. Adventas apipintas įvairiais draudimais. Šiuo laiku daug pasninkaujama, draudžiami triukšmingi pasilinksminimai. Tad ir Gilučių bendruomenė, laikydamasi tradicijų, gruodžio 5 d. susirinko į ramią Advento popietę. Mokinukai kartu su mokytojomis R. Jarockiene ir A. Sviokliene pynė advento vainiką. Miklios rankelės greitai sudėliojo eglės šakeles, kaspinėlius, kankorėžius, saldainius ir ant vainiko sužibo žvakės. Vaikų lūpomis nuskambėjo advento laikotarpio prasmė: susitaikymas, atleidimas, nuraminimas, padrąsinimas, pagarba, meilė.
Renginio dalyviai susėdo ratu prie degančių žvakių – jų liepsna sušildo ir suartina. Visi kartu su Gilučių etnografiniu ansambliu (vad. D. Norušienė) dainavo advento dainas, klausėsi J. Žigutienės, O. Mozūraitienės bei G.V. Pupalaigytės kūrybos, vaišinosi bitininkės G. V. Pupalaigytės medumi su duona.
Advento popietės dalyviai namo skirstėsi lydimi pakilios prasmingo pasibuvimo nuotaikos.

Vida Vičkačkienė
Gilučių seniūnijos kultūrinių renginių organizatorė<- Grįžti į atgal