„Spindulys“ tęsia savo veiklą

Birželio 27 d. Elektrėnų savivaldybės žmonių bendrijos „Spindulys“ (ESŽB, vad. Zita Miguliova) nariai ruošėsi išvykai į gamtą. Pakalbinome bendrijos vadovę, kuri papasakojo apie „Spindulio“ veiklą.

Z. Miguliova informavo, jog ESŽB dabar yra 60 narių, o anksčiau buvo 40. Organizacijos vadovė paminėjo pagrindines paslaugas, kurias „Spindulys“ teikia: tai savarankiškumo atkūrimas bei ugdymas (pavyzdžiui, rašytojo Sauliaus Pečiulio knygos „10 sėkmingo gyvenimo paslapčių ne tik asmenims, turintiems psichikos sveikatos problemų“ aptarimai ir diskusijos), užimtumas (meno, rankdarbių, gamtininkų ir stalo žaidimų būrelių veikla), teikiami skalbimo patarnavimai bei asistento pagalba, kurią, neskaitant vienkartinių atvejų, nuolatos gauna 9 žmonės.
Ji prisiminė pavasarinius bei birželį vykusius renginius. Apie 20 ESBŽ asmenų drauge atšventė Šv. Velykas: susinešė savo vaišias, dažė ir rideno kiaušinius.  „Spindulio“ atstovai taip pat aktyviai dalyvavo gegužės 9-ąją Elektrėnų savivaldybės viešoje bibliotekoje (ESVB) paminėtoje Europos Sąjungos dienoje, tvarkė aplinką prie mūsų marių, gegužės 21-ąją susipažino su ESVB eksponuojama fotografijų paroda, mėgavosi išvyka į gamtą, kur rinko žoleles, rūgštynes. Gegužės pabaigoje „Spindulio“ ekskursantai grožėjosi sostinės senamiesčiu bei Vilniaus katedra.
Pirmininkė pasidžiaugė, kad birželio 1 d. viena šeima išvažiavo į „Atokvėpio“ stovyklavietę prie Pailgio ežero (Širvintų r.), jog bendrija liepos 31 d. – rugpjūčio 4 d. gavo 10 kelialapių į savarankiško gyvenimo ugdymo stovyklą Palangoje.
Kadangi šiuo metu Elektrėnų bendruomenės ir neįgaliųjų dienos centre triūsia statybininkai, Z. Miguliova kartu su „Spindulio“ darbuotoja Marija Kazbarienė bendrijos žmonėms renginius dažniausiai organizuoja gamtoje arba planuoja keliones. Artimiausiu metu, kaip sakė pašnekovė, ESŽB numačiusi surengti ekskursiją į Varėnos rajoną, kur asmenys su negalia aplankys Merkinės piramidę bei Dargužių kaimo sūrininkus, o rugpjūtį – išvyką į Klaipėdos jūrų muziejų.

Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal