„Spindulio“ ataskaitos ir rinkimų susirinkimas

Kovo 6 d. įvyko Elektrėnų savivaldybės žmonių bendrijos (ESŽB) „Spindulys“ ataskaitos ir rinkimų susirinkimas.

Susirinkime dalyvavo 47 ESŽB nariai, taip pat savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė, vyriausioji specialistė Asta Vitkauskienė, kiti svečiai.
Nuveiktą darbą apžvelgė šios organizacijos pirmininkė Zita Miguliova. Ji pažymėjo, jog ESŽB yra 64 nariai, iš jų 46 neįgalieji bei 7 jų šeimynykščiai. Kaip pažymėjo, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, veiklos kryptys mažai skyrėsi, kadangi ESŽB projektai buvo tęstiniai. Bendrija užsiėmė savo narių savarankiško gyvenimo ugdymu, atkūrimu ir palaikymu bei užimtumu.
Kalbėdama apie pirmąją darbo kryptį pranešėja pažymėjo savipagalbos grupių funkcionavimo reikšmę, informavo apie neįgaliųjų įgūdžių ugdymą, paskaitų rengimą sveikos gyvensenos, gaisrų išvengimo, socialinių išmokų bei lengvatų, medicinos, kultūrinio pobūdžio klausimais, mokymą pasigaminti maistą ir pratinimą tvarkyti aplinką, apie pažintinių kelionių ir išvykų pas likimo draugus organizavimą (per 4 metus aplankė Trakų apylinkes, Panemunės kraštą ir piliakalnius, Dzūkiją, Klaipėdos delfinariumą, Vilniaus bei Kauno botanikos sodus ir kt.), apie individualių pokalbių praktikavimą. Bendrijos nariai poilsiavo Šventojoje, Palangoje, šeimų atokvėpio stovykloje prie Pailgio ežero (Širvintų r.).
Pasakodama apie rūpinimąsi ESŽB narių užimtumu, Z. Miguliova paminėjo įvairius įgūdžius lavinančius darbus, lankymąsi baseine, pasidžiaugė dalyvavimu Elektrėnų neįgaliųjų draugijos rengiamose sporto šventėse bei Šiauliuose vykusiuose panašaus pobūdžio renginiuose. Pasak pirmininkės, 53 asmenims suteiktos 9396 savarankiško gyvenimo ugdymo, asistento pagalbos, užimtumo paslaugos.
Z. Miguliova už suteiktą pagalbą padėkojo Lietuvos Respublikos Seimo nariui Broniui Bradauskui, savivaldybės merui Kęstučiui Vaitukaičiui, administracijos direktoriaus pavaduotojui Vaidui Ratkevičiui, Socialinės paramos skyriaus vedėjai V. Šimkūnienei bei vyr. specialistei A. Vitkauskienei, elektrėniškiui Broniui Pargaliauskui ir bendruomenės „Elektrėnų kraštas“ pirmininkui Vladimirui Fedotovui. Padėkos raštus ji įteikė ESŽB finansininkei Marijai Kazbarienei, UAB „Kosvila Baltic“ vadovui Vygantui Preidžiui, darbštuolėms Aleksandrai Pačesienei ir Marijonai Zernajevai.
M. Kazbarienei pateikus finansinę informaciją, susirinkusieji pritarė abiem ataskaitoms.
Savo mintimis apie nuveiktą darbą pasidalijo susirinkimo dalyvės Rima, Regina ir Danutė, žodį tarė V. Šimkūnienė. Bendrijos pirmininke kitai kadencijai perrinkta Z. Miguliova.

Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų