„Saugaus gyvenimo karavanas 2014“ rugsėjo 17 d. sustos Elektrėnuose

Šiais metais rugsėjo 17 d. iš Vilniaus per Grigiškes pajudėjęs „Saugaus gyvenimo karavanas 2014“, aplankys Elektrėnus.

Mobilioje klinikoje, kuri sustos prie fontano, miesto gyventojai ir svečiai galės greitai (vos per 1 minutę), nemokamai ir anonimiškai išsitirti dėl ŽIV bei gauti specialisto konsultaciją, informacijos bei apsaugos priemonių. „Saugaus gyvenimo karavaną“ Elektrėnuose pasitiks akcijos partneris – Elektrėnų savivaldybė ir Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Akcijos tikslas – didinti prieinamumą prie ŽIV testavimo paslaugų bei apsaugos priemonių, todėl mobilioje klinikoje visi norintys galės nemokamai ir anonimiškai atlikti ŽIV tyrimą ir sužinoti ŽIV statusą.
Mobili klinika stovės prie miesto fontano Rungos g., Elektrėnai, nuo 15 val. iki 19 val.
Išsitirti dėl ŽIV elektrėniškius kvies ir skatins savanoriai, kurie kartu su Valentinu Sauguliu dalins informacinę medžiagą apie tai, kaip galima apsisaugoti nuo ŽIV bei apsaugos priemones.
Šiemet „Saugaus gyvenimo karavanas“ per Lietuvą keliauja jau trečią kartą. Pernai ir užpernai jis vyko per Šiaurės ir Pietų Lietuvą ir aplankė po 6 miestus. Akcija sulaukė didelio susidomėjimo, išsitirti dėl ŽIV panoro virš 2000 žmonių, todėl šiemet Karavanas vėl išsiruošė į kelionę.
„Žinoti ŽIV statusą yra svarbu, kad laiku gauti gydymą ir nuo užkrėtimo apsaugoti savo artimuosius“, - teigia ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos „Demetra“ pirmininkė Svetlana Kulšis.
„Elektrėnuose tokia akcija vyksta pirmą kartą, todėl tikimės, kad žmonės pasinaudos nemokama galimybe pasitikrinti dėl ŽIV ir sužinoti savo ŽIV statusą, – sako Elektrėnų savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė.
Nuo 2011 m. naudojant greituosius ŽIV testus, kuriuos Lietuvai teikia tarptautinė organizacija AIDS sveikatos apsaugo fondas (AIDS Healthcare Foundation), iki š.m. rusėjo 1 d. ŽIV statusą sužinojo virš 34 tūkstančių žmonių.

„Saugaus gyvenimo karavanas‘2014“ dar šiemet aplankys Šalčininkus ir Kauną.

Asta Vitkauskienė
Elektrėnų savivaldybės socialinės paramos  skyriaus vyriausioji specialistė

 <- Grįžti į atgal