Žingsniai Vievio kultūros centro rekonstrukcijos link

Gegužės 25 d. vykęs tarybos posėdis prasidėjo ne sukaktuvininkų sveikinimais, kaip įprasta, o padėkos už ilgalaikį bendradarbiavimą perskaitymu.

Elektrėnų savivaldybei, tarybos nariams už prisidėjimą prie bažnyčių, cerkvių išlaikymo savivaldybės teritorijoje dėkojo monsinjoras Jonas Sabaliauskas, kun. Aurymas Tarasevičius, kun. Gintaras Jančiauskas, t. Benjaminas, kun. Alfonsas Kelmelis. Anot padėką pasirašiusiųjų, šiais laikais bažnyčiai išgyventi iš tikinčiųjų aukų beveik neįmanoma, tad savivaldybės skiriama parama yra labai reikšminga.

Nesveika, bet pelninga

Panašu, kad Elektrėnuose tarp prekybos centro „Norfa“ ir „Statoil“ degalinės netrukus įsikurs greitojo maisto restoranas. Kaip informavo Teisės ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Gediminas Ratkevičius, norą išsinuomoti sklypą minėtoje vietoje pareiškė UAB „Hes-Pro Vilnius“, organizuojanti greitojo maisto restoranų „Hesburger“ veiklą. Naujoji maitinimo įstaiga turėtų būti pastatyta iki šių metų pabaigos.
Tiesa, keli tarybos nariai nepritarė šio investuotojo atėjimui į savivaldybę, motyvuodami tuo, kad vadinamasis greitas maistas nesveika.

Naujas veidas administracijoje

Pirmą kartą taryboje klausimus pristatė naujasis Elektrėnų savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys, trumpai prisistatęs ir pats. Dž. Dagys yra įgijęs mokytojo specialybę, penketą metų dirbo mokykloje, vėliau Vilniaus savivaldybės Švietimo skyriuje, jam vadovavo. Šiais metais nusprendęs, kad atėjo laikas pokyčiams, dalyvavo konkurse Elektrėnų Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigoms užimti ir jį laimėjo. Kaip sako Dž. Dagys, Elektrėnus pasirinkęs neatsitiktinai – miestas yra geroje strateginėje vietoje, turi perspektyvų augti, o prie to augimo ketina prisidėti ir naujasis skyriaus vedėjas.

Kultūros centrai ir jų darbuotojai bus akredituoti

Tarybai pritarus, Elektrėnų savivaldybės kultūros centrų laukia akreditavimo ir kategorijų suteikimo procedūros. Elektrėnų kultūros centrui siekiama suteikti aukščiausią kategoriją, Vievio – pirmą kategoriją. Vievio kultūros centras pretenduoja į kiek žemesnę kategoriją nei Elektrėnų, kadangi akivaizdžiai neatitinka vienos iš būtinų sąlygų – neturi tinkamų patalpų veiklai vykdyti.
Atestuojami bus ir Elektrėnų savivaldybės kultūros centrų darbuotojai. Kaip teigė Dž. Dagys, numatytos vertinimo procedūros vienaip ar kitaip palies visus kultūros centrų darbuotojus.

Savivaldybė davė signalą

Taryboje pritarta projektui „Vievio kultūros centro rekonstravimas“, kurio numatyta vertė 1,8 mln. eurų, savivaldybės indėlis – 10 proc. Ar iš tiesų Kultūros ministerija skirs lėšų Vievio kultūros centro rekonstrukcijai, kol kas dar nėra aišku, tačiau, kaip sako meras Kęstutis Vaitukaitis, savivaldybė, jau patvirtindama savo 10 proc. prisidėjimą, siunčia palankų signalą. Panašu, kad šis būdas yra realiausias siekiant rekonstruoti Vievio kultūros centrą: pati savivaldybė nepajėgi skirti 2 mln. eurų šiam projektui, jos paskolų limitas jau beveik išnaudotas, galimybė pritraukti privatų investuotoją, kuris pastatytų objektą ir parduotų savivaldybei, irgi sunkiai tikėtina, nes, kaip rodo praktika, investuotojai apskritai vangiai ateina į savivaldybę.

Šiluminė trasa reikalinga

Tarybos nariai nusprendė, kad verta pirkti šiluminę trasą, kuri galėtų lemti mažesnę šilumos kainą vartotojams. Atlikta studija parodė, kad, nupirkus minimą šilumos trasą ir ateityje pastačius biokuro katilinę Vievyje, šilumos kaina vartotojams sumažėtų net iki pusės euro cento. Be to, ši trasa padėtų palaikyti konkurenciją, nes kol kas šilumos kainas savivaldybės gyventojams diktuoja AB „Lietuvos energijos gamyba“.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal