Vilniaus kinologijos centras – džiaugsmas mažųjų širdelėms

Išvyka autobusu į Lietuvos sostinę – vienas iš labiausiai laukiamų mokinių nuotykių. Kelionės visada suvirpina širdeles, skatina norą pažinti, nekantrų laukimą ir džiugesį.

Gruodžio 16 d. Kietaviškių pagrindinės mokyklos trečios klasės mokiniai, lydimi Elektrėnų policijos komisariato Vievio policijos nuovados specialistės Evelinos Bliujienės bei mokytojos Tatjanos Basiukevičienės, turėjo galimybę išvykti į Vilniaus kinologijos centrą, susipažinti su kinologais, jų darbo specifika ir veikla. „Kaip laukiu susitikimo su centru ir šunimis! Įdomu, kokių triukų pamatysime...“ – prieš kelionę džiūgavo 3 klasės mokinys Irmantas. Vaikai nuoširdžiai gėrėjosi tarnybiniais keturkojais, sužinojo apie šunų galimybes apsaugant pareigūnus, piliečius, objektus, sulaikant nusikaltėlius.
Kalbama, kad XXI amžiuje dar nesugalvotas toks technikos stebuklas, kuris galėtų pakeisti keturkojus policijos pagalbininkus – tarnybinius šunis. Pasak policijos kinologų, „iššovęs kulkos nesusigrąžinsi, o paleistą šunį susigrąžinsi visada!“
Jaunieji ekskursijos dalyviai sužinojo, kad įstaigose dirba 74 policijos kinologai, policijos reikmėms naudojamas 81 tarnybinis šuo. Pareigūnai tarnybinius šunis naudoja narkotinių ir psichotropinių medžiagų, lavonų ir jų dalių, sprogstamųjų medžiagų paieškai. Taip pat atliekami odorologiniai objektų tyrimai.
Policijos kinologai pasakojo ne tik apie tarnybinių šunų atliktus žygdarbius, bet ir supažindino su tam tikromis taisyklėmis, kaip elgtis gatvėje sutikus keturkojus praeivius. Mokiniai grįžo puikiai nusiteikę ir kupini teigiamų emocijų. Dėkojame Elektrėnų policijos komisariatui už vaikams padovanotą džiaugsmą.

Tatjana Basiukevičienė
pradinių klasių mokytoja<- Grįžti į atgal