Viktorina-konkursas „Linksmoji matematika“

Jau tapo tradicija, kad Elektrėnų savivaldybės 5–6 klasių mokinių komandos kiekvienais mokslo metais renkasi vienoje iš savivaldybės mokyklų ir dalyvauja matematinėje viktorinoje-konkurse „Linksmoji matematika“.

Šiais mokslo metais viktoriną suorganizavo Kietaviškių pagrindinės mokyklos direktorė Elena Janavičienė ir mokytoja Danutė Gudelienė.
Į kvietimą dalyvauti viktorinoje-konkurse „Linksmoji matematika“ atsiliepė Vievio ir Semeliškių gimnazijų, Pastrėvio skyriaus, „Ąžuolyno“ ir Kietaviškių pagrindinių mokyklų komandos (iš viso 6).
 Dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Elena Janavičienė. Po to – komandų veiklos eilės nustatymas ir prisistatymas. Šį darbelį mokinių komandos turėjo paruošti namuose. Tai buvo puikus reginys: vieni dainavo, kiti deklamavo, buvo grojančių ir šokančių, ir visa tai gražiai siejosi su matematika.
Vėliau prasidėjo darbas. Iš viso buvo 6 veiklos stotelės: „Matematika kitaip“, „Linksmosios figūros“, „Matematinis portretas“, „Vertina Pelėdžiukas“, „Pasimatuokime senoviškai“ ir „Taiklioji ranka“. Kiekvienoje stotelėje mokiniai dirbo po 10 minučių. Taigi visos intensyvios veiklos truko vieną valandą. Tačiau kokia tai buvo veikla!.. Mokiniai parodė, kaip supranta ir pritaiko matematiką įvairiose situacijose, ką geriausiai supranta ir žino, skubėjo ir lenktyniavo. Mokiniams talkino ir juos vertino stotelių vadovai: darbuotojai Daiva Ivanavičienė ir Danas Gudelis, aštuntokai Živilė Balsiukaitė ir Aurimas Vrubliauskas, dešimtokės Dijana Kuliešiūtė, Erika Laimutytė, Guoda Perednytė ir Evelina Stankevičiūtė.
Mokytojai irgi veltui laiko neleido, kol mokiniai bėgiojo, susipažino su matematikos mokytojų metodininkių Elenos Janavičienės ir Danutės Gudelienės metodine veikla, jų paruoštais leidiniais. Paklausyti ir pasižiūrėti tikrai buvo ką: renginių skaidrės, teminiai planai, mokytojų knygos 6, 7 ir 8 klasėms, savarankiškų ir kontrolinių darbų knygelės 5, 6, 7 ir 8 klasėms, dalijamoji medžiaga ir uždavinynas 8 klasei, dvi matematikos edukacinės programos liudijo šių mokytojų indėlį į matematikos mokymą ir mokymąsi.
Truputį pailsėjus prie arbatos puodelio, mokinių atlikti darbai buvo įvertinti. Geriausiai įvertino patys mokiniai: „buvo puiku“, „gaila, kad jau baigėsi“. Mokytojų teigimu, visi dirbo puikiai. Mokytojai ir mokinių komandos buvo apdovanoti Elektrėnų ŠPC padėkos raštais ir diplomais. Pirmą vietą laimėjo Kietaviškių pagrindinės mokyklos šeštokų komanda, antrą – Vievio gimnazijos šeštokai, trečią – Semeliškių gimnazijos komanda. Išsiskirdami mokiniai ir mokytojai sutarė kitais mokslo metais susitikti „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje. Šeštokai apgailestavo, kad kitąmet būdami jau septintokai negalės dalyvauti renginyje. Jie labai prašė atgaivinti 7–8 klasių mokinių „Linksmąją matematiką“. Tai svarstytinas pasiūlymas.
Viktorinos-konkurso organizatorių manymu, renginys pavyko puikiai. Dėkojame visų mokyklų direktoriams, sudariusiems galimybę savo mokiniams ir mokytojams išvykti į renginį, visoms mokytojoms, paruošusioms tokį gausų būrį puikių matematikų, bei mokiniams – puikiai padirbėjusiems, draugiškai bendravusiems, naujovių neišsigandusiems, puikiai atstovavusiems savo mokykloms.
Dėkojame EŠPC specialistei Vidai Kandrotienei, kuri laiku paskelbė apie konkursą, informavo mokyklas ir pasirūpino transportu, padėkos raštais bei diplomais. Nuo jos didžiąja dalimi priklausė viso renginio sėkmė.
Ačiū visiems ir iki susitikimo kitais mokslo metais.

Danutė Gudelienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų