Vievyje surengta Kipro Kaspučio fotografijų paroda

Gruodžio 9 d. 17 val. Vievio kultūros centras (VKC) kartu su vietos meno mokykla (VMM), padedant ekspozicijos autoriaus tėčiui VMM mokytojui Augeniui Kaspučiui, surengė Kipro Kaspučio analoginės (panašumo) fotografijos parodos „Abandoned“ („Apleista“) pristatymą.

Renginyje dalyvavo apie 20 įvairaus amžiaus meno mėgėjų. Prieš 3 mėnesius panašus renginys vyko Elektrėnuose.
Vievio meno mokyklos jaunieji akordeonistai Rūta Jukavičiūtė ir Ernestas Čižas (mokyt. Sigutė Gervienė) atliko keletą muzikinių kūrinių. VKC renginių organizatorė Nijolė Leonavičienė papasakojo apie autorių, jo kūrybą. Susirinkusieji sužinojo, jog K. Kasputis gimė 1987 m. Vilniuje, 2006 m. baigė sostinės Vytauto Didžiojo gimnaziją. 2009–2012 m. studijuodamas Vilniaus dizaino kolegijoje susidomėjo taikomąja fotografija, paskutiniais metais jau rengė parodas greituosiuose traukiniuose Vilnius–Kaunas. Būtent tuo laiku sostinės Profsąjungų rūmuose pirmą kartą pristatyta jo paroda „Abandoned“.
Kipro susidomėjimo objektas yra ne žmogus ar gamtos abstrakcijos, bet apleista ar neprižiūrėta interjero erdvė. Kalbėtojai pažymėjo, jog „Abandoned“ – tai labai gerai įvertintas vilniečio diplominis darbas, matyt, turėsiantis pritaikomumą populiarinant miesto tyrinėjimo aspektus.
Vėliau Kipras papasakojo apie savo kūrybą, supažindino susirinkusiuosius su trimatės fotografijos („stereofotografijos“) žanru, atsakė į pateiktus klausimus bei padėkojo parodos organizatoriams. Giminės ir susitikimo rengėjai jaunajam menininkui įteikė gėlių.

Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal