Vaiko globa – dovana

Nuo š. m. gegužės 2 dienos prasidėjusi socialinė-informacinė akcija „Vaiko globa – neįkainojama dovana“ keliauja po Lietuvos miestų ir miestelių šventes, bendruomenių susibūrimus ir didžiuosius prekybos tinklus.

Birželio 7 dieną akcija atkeliavo į Trakų miesto šventę. Ryškiaspalvis stendas šventės dalyvius ir miesto svečius kvietė atkreipti dėmesį į be tėvų globos likusių vaikų problemas, susipažinti su informacija apie galimybes globoti ar įsivaikinti. Besidominčius apie globos ir įvaikinimo procesą ir galimybes konsultavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai, Trakų rajono VTAS bei Elektrėnų socialinių paslaugų centro psichologė, globėjų, įtėvių mokymo programos mokytoja Laima Jaruševičienė. Šia prasminga ir gražia akcija prasidėjo vasara.
Įgyvendinant Elektrėnų socialinių paslaugų centro projektą „Vaikas šeimoje – mūsų bendras tikslas“ viena iš pagrindinių veiklų yra globėjų, įtėvių mokymas ir konsultavimas. Dirbant su tęstine mokymų grupe globėjams bei įtėviams kyla daug diskusijų, auklėjimo ir santykio su vaiku klausimų. Diskutuoti ir ieškoti gero kontakto su vaiku birželio 13 d. pasikvietėme psichologą, psichoterapeutą Evaldą Karmazą. Praktiniame seminare dalyvavo globėjų šeimos, savivaldybės vaikų globos namų darbuotojai, Elektrėnų socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai ir Elektrėnų savivaldybės administracijos atstovai. E. Karmaza atkreipė dėmesį į tai, kad bendradarbiaudami kartu su socialiniais darbuotojais, priimdami vaiką į savo šeimą, dovanodami jiems besąlyginę meilę, supratimą, savo namų šilumą, jaukumą, Jūs padovanosite vaikams viltį ir galimybę gyventi kitaip. Vaikai, patyrę smurtą, sielvartą, palikimo jausmą, vėl patiki meile, šypsosi, sako gražius žodžius ir daro gerus darbus. Smagu pasidžiaugti kartu su globojančiomis šeimomis, kai pastebime, jog vaiko globa ir į jų šeimą atneša daug teigiamų pokyčių. Ne veltui sakoma, kad „imant prisipildo rieškučios, o duodant – širdis.“ Lektorius paliko didelį įspūdį savo profesionalumu ir nuoširdžiu bendravimu su klausytojais. Seminaro dalyviai į savo šeimas ir darbus išsinešė daug stiprių teigiamų emocijų.

Laima Jaruševičienė
Elektrėnų socialinių paslaugų centro psichologė, projekto vadovė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų