Savivaldybės delegacija lankėsi Sultanbeilio savivaldybėje

Birželio 2–5 dienomis Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas su delegacija lankėsi Stambulo miesto Sultanbeilio savivaldybėje Turkijoje.

Oficialaus vizito metu Elektrėnų ir Sultanbeilio savivaldybių merai pasirašė Gerų intencijų pareiškimą, kuris turėtų paskatinti tolimesnį savivaldybių bendradarbiavimą. Vėliau delegacija buvo supažindinta su Sultanbeilio savivaldybe, apžiūrėtos kultūros, švietimo, sveikatos ir socialines paslaugas teikiančios įstaigos. Pristatyti ir apžiūrėti sėkmingai turkų įgyvendinti projektai, tokie kaip miesto parko įrengimas, jaunimo centro įkūrimas. Elektrėnų savivaldybės vadovai buvo maloniai sutikti aplankytose įstaigose, buvo aptartas galimas Elektrėnų ir Sultanbeilio įstaigų bendradarbiavimas įgyvendinant bendrus projektus jaunimo, švietimo kultūros ir sveikatos srityse.
 Elektrėnų savivaldybės pažintis su Sultanbeilio savivaldybės atstovais užsimezgė 2013 m. gegužės mėnesį. Turkijos Europos Sąjungos reikalų ministerija ir Savivaldybių asociacija atrinko 15 ES šalių savivaldybių ir 10 Stambulo miesto savivaldybių, kurios konferencijos metu pristatė savo savivaldybes. Po savivaldybių prisistatymų vyko derybos ir partnerių paieška tarp ES šalių ir Stambulo savivaldybių dėl bendrų projektų įgyvendinimo ekonominės plėtros, turizmo, kultūros, jaunimo ir socialinių reikalų sferose. Elektrėnų savivaldybės administracijos atstovai susilaukė susidomėjimo iš keleto Stambulo miesto savivaldybių, bet ryšius užmezgė su Sultanbeilio savivaldybe.
Sultanbeilio savivaldybės delegacija Elektrėnuose lankėsi 2013 m. lapkričio mėn., susitikimo metu delegacijai buvo svarbu pamatyti,  kaip Elektrėnų savivaldybėje yra panaudojama ES struktūrinių fondų parama. Svečiai domėjosi didžiausiais įgyvendintais projektais, kokia pridėtinė vertė buvo sukurta, kiek pati savivaldybė turi panaudoti nuosavų lėšų projektams įgyvendinti ir kita informacija apie struktūrinę ES fondų paramą.
Savivaldybių bendradarbiavimas 100 proc. finansuojamas Europos Komisijos įgyvendinant projektą ,,Turkija kelyje į Europos Sąjungą“.
Oficialių delegacijų susitikimai ir pasirašytas Gerų intencijų pareiškimas tai pirmas žingsnis plėtojant glaudų bendruomenių ir savivaldos institucijų  bendradarbiavimą, tai pamatas, padėsiantis pradėti įgyvendinti bendrus tarptautinius projektus, finansuojamus iš ES struktūrinių fondų.

Savivaldybės inf.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų