Prizinės vietos konkurse „Rašom“

Kovo 6 d. Lietuvos mokslo akademijoje išrinkti penktojo Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ nugalėtojai. Tarp prizininkų pateko net 3 „ąžuolinių“ mokyklų atstovės, viena iš jų – Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos penktokė Kotryna Cibulskaitė.

Kaip teigia vertinimo komisijos pirmininkė akademikė Grasilda Blažienė, kasmet sulaukiama vis daugiau dalyvių, tačiau tradiciškai aktyviausiai dalyvauja mažiausieji – 3–6 kl. mokiniai, kurie atsiunčia apie pusę visų darbų. Šioje 3–6 klasių grupėje šiemet ir pasižymėjo elektrėnietė Kotryna Cibulskaitė, laimėjusi pirmąją vietą.
Labai gerai pasirodė ir kita kraštietė, dalyvavusi originaliausio darbo autoriaus konkurse. Į finalą jos darbas buvo atrinktas iš 6 000 darbų, kurie prieš tai jau buvo atrinkti vietinėse švietimo įstaigose. Finale dalyvavo 33 gražiausių ir originaliausių dailyraščių autoriai. Visi dalyviai finale turėjo dailyraščiu perrašyti jiems parinktus tekstus. Komisija darbus vertino pagal tekstų išdėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką bei taisyklingumą. 53 m. Dalytei Stasiūnienei originaliausio darbo konkurso finale skirta antroji vieta. 2014 m. šiame konkurse ji buvo paskelbta paties originaliausio darbo autore ir I vietos laimėtoja.
K. Cibulskaitė apdovanota keltų kompanijos „Tallink“ kruizine kelione Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims (į Rygą nuveš kompanijos „Lux Express“ autobusas) ir „Tildės biuro“ programine įranga. Originaliausio darbo II vietos laimėtojai D. Stasiūnienei įteiktas planšetinis kompiuteris „Prestigio“. Visi finalininkai buvo apdovanoti specialiai konkursui papuoštomis rašymo priemonėmis „Parker“, knygomis, saldumynais ir kitais prizais.

EŽ inf.<- Grįžti į atgal