Po metų pertraukos Tarybos posėdis grįžo į savivaldybės tarybos salę

Po metų pertraukos Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdis grįžo ten, kur ir turėtų būti – į savivaldybės tarybos salę.

Tikrai smagus jausmas bendrauti su kolegomis ir svarstyti projektų sprendimus gyvai. Posėdis šiandieną kiek trumpesnis nei įprastai – visi geros nuotaikos, projektai aiškiai pristatyti, daug klausimų niekam nekilo.

Rimčiausias klausimas šiandien – Biudžeto pakeitimas. Jekaterina Goličenko, kaip visada, kompetentingai ir išsamiai pristatė pagrindinius pakeitimus. Jų tiek daug, kad sunku ir suskaičiuoti. Tačiau apibendrinus parašysiu taip: Nors laikotarpis ir sudėtingas, Elektrėnų savivaldybė surenka kiek daugiau GPM (Gyventojų pajamų mokesčio) nei buvo planuota, pastebima, kad rezultatus žymiai gerina mūsų stambiosios verslo įmonės. Kiti rodikliai taip pat gerėja, lėšos perskirstomos pagal šių dienų situaciją ir poreikį. Visos renovuoti planuotos gatvės bus renovuotos, keliai tvarkomi pagal planą, investiciniai projektai juda.

Svarbi žinia prie Biudžeto Porą metų „pasimakalavęs“ Elektrėnų ledo ritulys grįžta į senas vėžias. Iš buvusių dviejų komandų formuojama viena sena gera ELEKTRĖNŲ ENERGIJA Priimtame projekto pakeitime numatytas prisidėjimas prie komandos biudžeto.

Turėjome dar keletą klausimų susijusių su pinigais, vienas iš jų: pritarėme savivaldybės administracijos prašymui įsigyti padidinto pravažumo automobilį, kuris bus skirtas 3 padaliniams. Prieš tai Administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius pristatė jau nupirktus tris automobilius, kurie buvo skirti Pastrėvio, Kazokiškių ir Gilučių seniūnijoms.

Vėliau sekė nemažai klausimų susijusių su švietimu ir artėjančiais mokslo metais. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys pristatė 8 klausimus, kuriems buvo pritarta. Gaila, tačiau viename iš sprendimų teko pritarti ir Kazokiškių ugdymo skyriaus panaikinimui. Seniūnijos vaikų tėvai pasirenka didesnes ugdymo įstaigas, dėl to nesuformuojamos grupės pačiame miestelyje.

Pritarėme sprendimui nuomoti savivaldybės vandens bokštų stogus telekomunikacijų bendrovėms – toks optimalus turto išnaudojimo pavyzdys.

Nenorom pritarėme AB „Ignitis gamyba“ Abromiškių ir Šarkinės katilinėse gaminamos šiluminės energijos bazinės kainos pakeitimui. Energija ten brangs. Priimti šį sprendimą turėjome jau seniau, tačiau šiandien tai buvo neišvengiama.

Papildomu klausimu pritarėme perduoti mokyklinį autobusą Vievio Jurgio Milančiaus pradinei mokyklai.

Tiek minčių iš posėdžio. Jei turite klausimų, rašykite feisbuke arba el. paštu d.bliujus@elektrenai.lt.

 

Dovydas BLIUJUS,

Tarybos narys<- Grįžti į atgal