Oro balionų čempionatas Elektrėnuose

Greičiausiai ne vienas elektrėnietis, o ypač mažieji, pastebėjo pastarosiomis dienomis virš galvų skraidančius įvairiaspalvius oro balionus.

Tai – ne šiaip pramoginiai skrydžiai, o rimtas renginys – Lietuvos karšto oro balionų čempionatas Elektrėnų Mero taurei laimėti. Šis, kartą per metus vykstantis, sporto renginys jau 22-asis Lietuvoje. Liepos 2-6 dienomis vykstantis čempionatas pirmą kartą surengtas ir mūsų mieste – Elektrėnuose. Čia nuspręsta apsilankyti ne tik dėl patogios strateginės vietos tarp dviejų didžiųjų miestų, bet ir dėl varžyboms tinkamo reljefo bei gražaus kraštovaizdžio.

Oro balionai Elektrėnų padangėje

Į 22-ąjį Lietuvos karšto oro balionų čempionatą atvyko virš 120 svečių iš visos Lietuvos, taip pat – sportininkai iš Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir Rusijos. Iš viso čempionate dalyvauja net 34 komandos – 23 iš Lietuvos ir 9 iš kaimyninių šalių. Komandas sudaro keturi nariai, dažniausiai iš jų skrenda tik vienas žmogus – pilotas. Iš viso į Elektrėnų krašto dangų pakils 34, daugiausia – vienviečiai sportiniai oro balionai. Čempionato apdovanojimai vyks miesto aikštėje, liepos 6-ąją dieną Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos šventės metu. Liepos 4 dieną (penktadienį) 22 val. laukiame naktinio oreivių parado miesto gatvėmis. Į padangę oro baliono krepšyje galės pakilti ne tik sportininkai – šventinę dieną nuo prie policijos komisariato esančios pievos visus norinčiuosius skraidins didesni, pramoginiai karšto oro balionai.

Apie oro balionų sportą

Čempionato metu iš viso turėtų vykti 7 varžybiniai skrydžiai. Vieno skrydžio metu, priklausomai nuo vėjo ir oro sąlygų, nuskrendama nuo 5 iki 40 kilometrų. Įprastai varžybų metu sportininkai privalo kur nors nuskristi (į prieš varžybas nurodytą tikslą), o skrydžio metu atlikti ir keletą kitų užduočių. Dažniausiai tikslas būna pažymėtas kryžiumi iš balto audeklo, ištiesto pievoje. Į kryžiaus centrą metamas specialus žymeklis – kaspinas su svareliu. Arčiausiai kryžiaus centro nukritęs žymeklis rodo užduoties laimėtoją. Už vieną užduotį galima gauti 1000 taškų. Taškai priklauso nuo to, kaip tiksliai užduotis yra įvykdoma. Jei užfiksuojamas nusižengimas, pilotui skiriami baudos taškai, kurie atimami iš galutinio rezultato. Aktyvūs oro balionų varžybų dalyviai per metus turi sudalyvauti ne mažiau kaip 4 varžybose, pagal kurių rezultatus sudaromas reitingas. Penkios aukščiausiai reitinge esančios komandos patenka į Europos ir net Pasaulio karšto oro balionų čempionatus. Lietuviai – puikūs oreiviai. Tai rodo ir praeitų metų rezultatai – 2013 metais Europos karšto oro balionų čempionate Lenkijoje pirmąją vietą iškovojo Rokas Kostiuškevičius, o antrąją – jo tėvas Rimas.

Eglė Milkamanavičiūtė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų