Nuoširdi šypsena – vertingiausia dovana

Kiekvienais metais Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų atstovybė vykdo socialinę akciją „Suteik vaikui šypseną“.

Tai jau tradicija tapusi išvyka, kuriai ruošiamasi su neišblėstančiu atsidavimu – galvojama, kaip nustebinti vaikus, renkamos dovanėlės, žaidimai. Šį kartą studentai aplankė Elektrėnų vaikų globos namus. Šie namai įsteigti 2000 m., juose gyvena įvairaus amžiaus tėvų priežiūros netekę vaikai. Tai nėra niūrus ar slegiantis pastatas – tvarkinga aplinka, šviesi erdvė, jaukūs kambariai, papuošti vaikų darbeliais, sukuria šiltą ir malonią nuotaiką.
Vos atvykusius studentus svetingai pasitiko vaikučiai ir visas globos namų personalas. Iš pradžių buvo nedrąsu, tačiau šiek tiek vėliau vaikai ėmė dalintis patirtimi, svajonėmis, mėgstama užklasine veikla, pasakojo apie pomėgius, gyrėsi savo pasiekimais. Vėliau rodė savo pačių inicijuotą ir paruoštą specialią programą, kurioje dainavo dainas tiek vokiečių, tiek lietuvių kalbomis, rodė sukurtus šokius. Žiūrovai taip pat neliko neįtraukti į pasirodymą – visi buvo pakviesti pasimokyti pramoginių šokių žingsnelių, taip pat kartu su vaikais sušokti bendrą „flashmob‘ą“. Vėliau – žaidimų metas, visi kartu – ir studentai, ir vaikai, ir svečiai iš Vokietijos žaidė nuotaikingus susipažinimo ir edukacinius žaidimus, kurie suteikė geros nuotaikos užtaisą visai dienai. „Šis kartu praleistas pusdienis suteikė neapsakomai daug emocijų, – sakė studentai. – Niekas net nepagalvotų, jog spindinčios vaikų akys ir plačios šypsenos gali tiek daug.“

Simona Pakėnaitė<- Grįžti į atgal