Leisti vaiką į kiemą ar neleisti – štai kur klausimas

Neseniai šventėme dvi šiemet sutapusias šventes – Tėvo ir Vaikų gynimo dieną.

Gėlių parduotuvėse rikiavosi eilės žmonių, skubėjusių pasveikinti savo tėvelius, o Meno mokyklos kiemelyje vyko šventė Vaikų gynimo dienai paminėti. Ši diena skirta priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, kas, deja, dažnai yra pamirštama.

Pirmenybę teikiame ne vaikams, o šunims?

Elektrėnai vis labiau panėšėja į šeimos miestą – daugėja mamų su vežimėliais, dviračių takai išpopuliarino dviračių sportą, o ekstremaliojo sporto aikštelė nuolat pilna. Gaila, tačiau mažiesiems elektrėniškiams dėmesio vis dar trūksta. Visų pirma, žaidimų aikštelės nuolatos laužomos ir niokojamos vandalų, seniūnija, pavargusi nuo nuolatinio jų tvarkymo ir taisymo, net grasina „blogosiose“ Elektrėnų miesto vietose tokias aikšteles išvis naikinti. Negana to, gyventojams trūksta sąmoningumo, neretai atrodo, kad Elektrėnuose šunys yra svarbesni už vaikus. Redakcija iš vieno Šarkinės gatvės gyventojo gavo pranešimą apie Elektrėnų komunalinio ūkio darbuotojų aplaidumą (o gal sąmoningą abejingumą?). Pasirodo, jau keletą kartų vadinamojoje Šarkinėje, apatinėje aikštelėje, šienauta žolė. Tačiau...tik vienoje kelio pusėje, ir tai tik iki „kliūčių“ – medelių. Tvarkingai atrodo ir ten esanti aikštė, skirta šunims vedžioti, tačiau visai čia pat, už kelio, esanti vaikų žaidimų aikštelė jau nebelaikoma tokia svarbia, o gal jos tiesiog nebesimato iš po ten augančių žolių? Kodėl Vaikų gynimo dienos proga Šarkinėje žolė buvo nupjauta ne vaikams, o šunims?
Kita problema – pavojingi, bebrų nugraužti medžiai, kurie stipresniam vėjui papūtus gali pavojingai nusvirti ant kelio ar net ant tos pačios žaidimų aikštelės. Pavojingai atrodo ir šalia esantis apaugęs vandens telkinys.

Pavojus slepiasi aukštoje žolėje

Šarkinės gatvėje, apatinėje žaidimų aikštelėje, karaliauja smilgos, pienės, dobilai ir kiti žolynai. Šarkinės gatvės gyventojas juokauja, jog žolė, matyt, čia auginama dėl vienos priežasties – taip vaikai mokomi augalų pavadinimų. Juokinga ir tai, jog einant pro šalį sunku pamatyti ne tik smėlio dėžę ar sūpynes, bet ir mažuosius, žaidžiančius šiose džiunglėse. Žinoma, pati žolė nėra pavojinga, tačiau bijoti reikėtų to, kas joje slepiasi. Ne, ne vaikų, o erkių. Šie maži padarėliai gali užkrėsti labai pavojingomis ligomis – Laimo liga, erkiniu encefalitu, kuris gali sukelti net paralyžių. Erkės būna prikibusios ant augalų, tad aukšta nešienauta žolė – puikios sąlygos joms veistis.
Norėtųsi tikėti, jog Elektrėnų savivaldybės valdžios sveikinime išsakytą mintį, kad „suaugusiųjų pareiga – kurti vaikams saugią ateitį“ išgirs visi, o linkėjimas būti saugiems ir laimingiems išsipildys. Mes linkime rūpintis vaikais kasdien ir ypatingą dėmesį jiems skirti ne tik birželio 1-ąją.

Eglė Milkamanavičiūtė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų