Kultūros diena 2015

Balandžio 15-oji – Pasaulio kultūros diena. Jos prasmė – skatinti visuomenę saugoti visos žmonijos kultūros vertybes.

Elektrėnų savivaldybėje kultūros šviesą skleidžia daugybė darbščių, savo darbui atsidavusių žmonių, kurie puoselėja ir ugdo kultūros vertybes, stengiasi išlaikyti ir saugoti lietuvių liaudies papročius, tradicijas. Už šiuos darbus, kurie dažnai lieka nepastebėti, tačiau be kurių neįsivaizduojame savo gyvenimo, kasmet dėkojame kultūros skleidėjams – bibliotekų, kultūros centrų, muziejų darbuotojams, bendruomenių nariams ir visiems kitiems, prisidedantiems prie visuomenės kultūrinio gyvenimo plėtotės.

Kultūros šviesuoliams – statulėlės

Elektrėnų sav. viešojoje bibliotekoje susirinkusius mūsų krašto kultūros darbuotojus nuoširdžiai pasveikino savivaldybės vadovai. „Be Jūsų būtume skurdesni“, – teigė meras Kęstutis Vaitukaitis. Pirmą kartą buvo įnešta Taikos vėliava – Pasaulinės kultūros dienos simbolis. Baltame vėliavos fone vaizduojami trys apjuosti raudoni skrituliai, kurie simbolizuoja religiją, meną ir mokslą kultūros žiede, praeitį, dabartį ir ateitį amžinybės rate, meilę, džiaugsmą, grožį šviesos žiede, Švenčiausiąją Trejybę.
Mero įsteigtomis išgraviruotomis statulėlėmis buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę kultūros darbuotojai, veiklos jubiliejus švenčiantys ansambliai. Už įvairių renginių organizavimą, kraštotyrinę, projektinę ir kitokią profesinę veiklą apdovanotos penkios Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos: direktorės pavaduotoja Kristina Partikienė, vyr. metodininkė Jūratė Volungevičienė, komplektavimo skyriaus vedėja Aldona Andužienė, Gilučių filialo vedėja Veronika Tamošiūnienė, Vievio filialo vedėja Inga Sūnelaitienė. Taip pat apdovanotos kultūros centrų darbuotojos: Elektrėnų kultūros centro meno vadovė Nijolė Skorubskienė, Gilučių bendruomenės kultūros renginių organizatorė Vida Vičkačkienė, už 30 metų veiklą Vievio kultūros centre organizuojant renginius – Nijolė Leonavičienė, už „Kvatoklio“, „Ilgakasės“ konkursų ir kitų renginių organizavimą – Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Ališauskienė, už ilgametį darbą – Semeliškių sen. kultūros šviesulys Silvija Bielskienė, už edukacinę veiklą Vievio TAU – Mykolas Krasnickas, už bendradarbiavimą vykdant kultūrinius renginius – Vytautas Urbonas.
Už ilgametę kūrybinę veiklą apdovanotas folkloro ansamblis „Runga“ (30 metų jubiliejaus proga), instrumentinė grupė (kapela) „Runga“, kamerinis choras „Salve“ (10 metų jubiliejaus proga) ir jo vadovė Regina Bartkienė, Vievio kultūros centro kapela „Pylimėlis“ (15 metų koncertinės veiklos proga), Pastrėvio kaimo kapela „Varnalėša“, popšou grupė „Saulės spinduliai“.
 „Kultūroje visuomet slypi galimybė išlaisvinti žmogų, padėti susigaudyti gyvenime, galimybė ugdyti skonį, distanciją, pasitikėjimą savimi ir kritiškumą. Kultūra yra žmogaus universalumas, lankstumas, atvirumas kaitai ir laisvei. Ji ugdo žmonių kūrybines galias, lavina skonių įvairovę. Dažniausiai tai yra net ir ne kažkoks konkretus rezultatas. Tai procesas, būsena, refleksija“ (Liutauras Degėsys). Darbas kultūros srityje visuomet reikalauja pasišventimo, tikėjimo savo veikla, inovatyvių idėjų ir kūrybiškumo. Džiugu, jog Elektrėnų savivaldybėje turime tiek kūrybingų, savo profesijai atsidavusių ir pagarbos vertų žmonių. Kultūros šviesuolių veikla ne tik turtina žmonių gyvenimą, atitraukia nuo kasdienybės rūpesčių, bet ir skatina kurti, gyventi įdomiau, šviesiau.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų