Konkursas „Sveikos gyvensenos piramidė“

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas suteikti žinių apie sveiką mitybą ir sveiką gyvenseną, gruodžio mėnesį Elektrėnų savivaldybės mokyklų mokiniams inicijavo konkursą „Sveikos gyvensenos piramidė“.

Konkurse dalyvavo trijų amžiaus grupių – 1-4 klasių, 5-8 klasių ir 9-12 klasių moksleiviai. Į renginį mielai įsitraukė visos ugdymo įstaigos. Kartu su sveikatos priežiūros specialistėmis vaikai kūrė, statė, klijavo, lipdė ir vėliau pristatė į biurą įvairiausių formų ir dydžių piramides. Gruodžio 2–4 dienomis Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biure buvo surengta viktorina apie sveiką gyvenseną, joje dalyvavo mokiniai iš 13 ugdymo įstaigų. Kiekvienoje amžiaus grupėje tarp komandų vyko draugiškos varžytuvės dėl geriausios sveikos gyvensenos piramidės, dėl daugiausiai teisingai atsakytų klausimų ir geriausiai atliktų užduočių. Pirmoje amžiaus grupėje laimėtoja tapo Elektrėnų mokykla-darželis „Pasaka“, antroje grupėje nugalėjo Kietaviškių pagrindinės mokyklos moksleivės, trečioje – Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos atstovės. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti prizais: krepšiais su įvairiais vaisiais, atminimo dovanėlėmis bei diplomais.
Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokinių įspūdžiai:
„Gruodžio 4 d. Nora Kelpšaitė (2b), Ausma Vaišnytė (2a), Agnė Lukaševičiūtė (2e), Justina Raižauskaitė (2e) ir Rimantė Jagelavičiūtė (2e), vadovaujamos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Ingos Michailovos, dalyvavo konkurse.
Merginos gerokai anksčiau turėjo sukurti sveikos gyvensenos piramidę. Pasitelkusios išmonę, kūrybą bei specialistės patarimus, šią užduotį jos atliko per dvi savaites: iš kartoninių dėžių suformavo piramidę, apklijavo spalvotu popieriumi, paveikslėliais, įvairiais lipdukais, paįvairino mokinių sveikatingumo valgiaraščiu bei kita informacine medžiaga. Piramidės pagrindą sudarė vanduo, tamsiai žalias sluoksnis – produktai, kuriuos turime vartoti per dieną kelis kartus, ir kasdieninė fizinė veikla. Šviesiai žalias sluoksnis atspindėjo maistą, kurį galime valgyti tik porą kartų per savaitę. Raudona dėžė simbolizavo tai, kuo turėtume lepintis itin retai. Juoda spalva nurodė, kas mums ypač kenkia. Piramidės viršuje – žydra dėžė, ant kurios buvo padėta Protėvių išminties knyga su puikiais sveiko gyvenimo patarimais.
Konkurso dieną į Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biurą susirinko Elektrėnų „Versmės“ ir Vievio gimnazijų bei Semeliškių vidurinės mokyklos mokinių komandos. Sveikinimo žodį tarė biuro direktorė Agnė Sakalinskienė. Renginį vedė buvęs „Versmės“ gimnazijos mokinys, dabar sveikatos stiprinimo specialistas Aurimas Barkauskas. Konkurso metu reikėjo piešti, atsakinėti į klausimus, paaiškinti duotas sąvokas ir pristatyti savo piramides.
Tą dieną laimėtojomis buvo pripažintos Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos merginos. Komanda buvo apdovanota padėkos raštu, laimėtojų diplomu, saldžiuoju prizu ir pilnu maišu dovanų, tarp kurių buvo daug vaisių.
Merginos džiaugėsi dalyvavusios konkurse, kurio metu ne tik turiningai leido laiką, bet ir pagilino savo žinias, gavo naudingų patarimų, kaip saugoti sveikatą. SVEIKATA, anot merginų komandos šūkio, MŪSŲ PAČIŲ RANKOSE!“

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras<- Grįžti į atgal