Į biblioteką atkeliavo Šiaurės šalių savaitė

Visą savaitę į Lietuvos bibliotekas skubėjo mažieji ir suaugę – vyko tradicinė šviesos ir knygos šventė – Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, rengiama jau septynioliktus metus.

Šiuo projektu siekama populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą, pabrėžti bibliotekų svarbą visuomenės kultūriniame gyvenime. Iš viso Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje dalyvavo 452 bibliotekos, nuo kurių neatsiliko ir Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka. Visą savaitę biblioteka organizavo renginius: darželinukams ir pradinių klasių mokiniams – rytais (auštant), o suaugusiesiems – temstant. Taip pat surengtos parodos ir jų pristatymai Šiaurės šalių temomis.

Troliai šiaurėje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginių tema – „Troliai šiaurėje“. Tokia tema pasirinkta ne veltui – šiose šalyse ypač gajus tikėjimas keistomis būtybėmis, turinčiomis magiškų galių. Tai – troliai. Legendos apie juos Šiaurės šalyse gyvuoja nuo senų senovės. Šie padarai slepiasi gūdžiose giriose, tūno olose ir išlenda tik naktį – po tiltais laukia išsiblaškiusių keleivių... Visi jie apžėlę samanomis, turi ilgas ausis ir dideles nosis. Šios mistinės būtybės išlenda tik naktimis, nes saulė jiems pražūtinga, ji paverčia trolius akmenimis, dėl to Norvegija ir yra tokia akmenuota...

Troliai bibliotekoje

Troliai dažnai patenka į Šiaurės šalių literatūros kūrinius. Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema „Troliai šiaurėje“ susijusi ir su gražiu trolių Mumių autorės Tuvės Janson jubiliejumi – rašytojai sukanka 100 metų. Bibliotekos darbuotojos Genutė Akulevičienė, Albina Kananavičienė ir Asta Striaupienė surengė įdomius užsiėmimus mažiesiems elektrėniškiams. Bibliotekininkės vaikų skyriuje įkurdino trolius iš šiaurės. Tačiau nepiktus – nuo sienų į vaikus žvelgė T. Janson vaizduotės sukurtų be galo mielų ir draugiškų trolių Mumių atvaizdai. Taip pat bibliotekoje buvo atidaryta paroda „Švedų rašytoja Tuvė Janson“, prie žvakių šviesos išraiškingai skaitomi tekstai. Patiems mažiausiems vaikams vaidmenimis buvo skaitoma knygelė „Monstrų kivirčas“, šiek tiek vyresniems – ištraukos iš T. Janson knygelės apie trolius Mumius „Tėtis ir jūra“. Užsiėmimuose dalyvavo keletas grupių iš lopšelio-darželio „Drugelis“, mokyklos-darželio „Pasaka“1–4 klasių mokiniai, taip pat vaikai iš Vaikų dienos centro ir Paramos šeimai tarnybos. Visi renginių lankytojai susidomėję žiūrėjo edukacinį filmuką apie gražiąją Norvegijos gamtą ir gyvūniją, tačiau didžiausio populiarumo susilaukė animaciniai filmukai „Troliai Mumiai“. Bibliotekininkės pasistengė, kad vaikai galėtų pasijusti kūrėjais – buvo skatinama dalyvauti konkurse „Aprenk muminukus“, t. y. kuo įdomiau nupiešti drabužėlius mažiesiems troliukams.

Apie Šiaurės šalis prie arbatos

Meno ir užsienio kalbų skaitykloje buvo surengta literatūros ir spaudinių paroda „Tolimos – artimos Šiaurės šalys“. Saulei leidžiantis bibliotekos lankytojos rinkosi prie arbatos puodelio. Čia buvo skaitoma ištrauka iš Stefan Spjut romano „Stallo“. Jaukioje moteriškoje kompanijoje bibliotekos darbuotojos Natalija Kriščiūnienė ir A. Kananavičienė pasakojo įspūdžius iš kelionės po Norvegiją.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų