Elektrėnų TAU sutiko šventes

Pasidomėjome, kaip Elektrėnų trečiojo amžiaus universitetas (TAU) sutinka artėjančias šventes.
Ta proga pakalbinome TAU Sveikos gyvensenos ir dvasinio tobulėjimo, Kultūros bei menų, Žmogaus socialinės aplinkos, kraštotyros ir turizmo, Informacinio raštingumo fakultetų kuratores Vidą Kandrotienę, Alą Pupininkienę, Liną Bernatavičienę ir Vidą Pranckevičienę.

Nuveikta nemažai

Pašnekovės informavo, jog Elektrėnų TAU dvejus metus mokosi 150 studentų. Dalis jų lanko kelis fakultetus. V. Kandrotienė papasakojo, jog Sveikos gyvensenos ir dvasinio tobulėjimo fakultete žinių semiasi apie 70 žmonių. Sausį bei vasarį vyko praktiniai užsiėmimai temomis „Stuburo susirgimai ir jų profilaktika“, „Stuburo, pečių juostos profilaktika“, spalį, lapkritį bei gruodį – paskaitos „Imuniteto stiprinimas. Peršalimo ligų profilaktika. Alergija – jos atsiradimo priežastys“, „Augalai saugo ir gydo mus“, „Bičių produktų nauda žmogaus organizmui“, „Širdies ligos, padidėjęs ar sumažėjęs kraujospūdis. Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujuje – ar tai pavojus žmogaus sveikatai?“, advento popietė „Kristaus atėjimo šviesoje“.
A. Pupininkienė informavo, jog Kultūros ir menų skyriuje žinių siekia apie 50 žmonių, kurie užsiima rankdarbiais, lanko menų galerijas, parodas, dalyvauja edukacinėse išvykose. Įgyvendinant švietimo programas jie daug sužino apie Lietuvos kultūros istoriją, kitų tautų tradicijas. Pasak kuratorės, šiuos mokslo metus vainikavo gruodžio 12 d. suorganizuota išvyka į 2014 m. kultūros sostine paskelbtą Panevėžį, kuriame elektrėniškiai aplankė kalėdinę mugę bei dailės galeriją. Šį mėnesį numatytas kalėdinis renginys Elektrėnų socialinės globos namuose tema „Dvylika mėnesių“. Kuratorė paminėjo daug kitų renginių, tarp jų – tapybos ant vandens praktinį užsiėmimą „Vyta – meno terapija“, paskaitą „Jausmai ir kūno kalba“, aplankytą parodą „Du mados šimtmečiai“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos (apžiūrėjo K. Žeromskio tapybos bei Lenkijos fotografijos ir dizaino ekspozicijas), edukacinę kelionę į Pakruojo dvarą ir TAU studentų mokslo metų baigimo šventę.
Anot L. Bernatavičienės, Žmogaus socialinės aplinkos, kraštotyros ir turizmo fakultetą lanko 60 – 70 senjorų. Spalį jiems surengta ekskursija į Kauno miesto muziejų tema „Nuo degtuko iki televizoriaus“, vyko paskaitos „Euro įvedimas“, „Misija Sibire“, „Pažinkime Indiją, jos kultūrą ir tradicijas“, „Kaip užkirsti kelią problemoms ir nelaimingiems atsitikimams“, „Moters galių šaltinis. Kuo moteris skiriasi nuo vyro?“, suorganizuotas Elektrėnų bei Kaišiadorių TAU atstovų susitikimas, gruodį – išvyka į Medardo Čoboto universitetą (MČTAU). Susitikimo dalyviai apsvarstė aktualius klausimus bei susitarė bendradarbiauti.
Pokalbio metu prisiminėme ir lapkričio 26 d. Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vykusį elektrėniškių bei kaišiadoriškių TAU studentų susitikimą.
Pasak kuratorių V. Pranckevičienės ir L. Bernatavičienės, Informacinio raštingumo skyrius šįmet veikė iki spalio vidurio. Fakulteto studentai mokėsi dirbti su kompiuteriu, naudotis internetu, elektroniniu paštu, asmenine bankininkyste, Exel programa ir pan. Kuratorės atkreipė dėmesį, kad darbas nutrūkęs dėl objektyvių priežasčių (gruodį į šalia esančias administracines patalpas persikelia Elektrėnų savivaldybės darbuotojai, tad minėtiems užsiėmimams trūksta patalpų). Pasak jų, tai laikinas dalykas.

Pristatė ateities planus 

Kitais metais Elektrėnų TAU Sveikos gyvensenos ir dvasinio tobulėjimo fakultetas (V. Kandrotienė) numatęs surengti paskaitas „Vaistažolių nauda pošventiniu laikotarpiu“, „Daržas ant palangės“, „Spalvų terapija“, „Spygliuočių ir kitų vaistinių augalų pagalba. Garsų poveikis žmogaus organizmui“, „Stresai ir elgesio savireguliacija“, „Gyvenimas be tablečių“, „Kvėpavimo galia“ ir kt.
Kultūros ir menų skyrius (A. Pupininkienė) susipažins su menų terapija, Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčios vargonais, organizuos meninio skaitymo vakaronę, apsilankys Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir t.t. A. Pupininkienė pakvietė norinčius praplėsti savo akiratį senjorus studijuoti TAU. Žmogaus socialinės aplinkos, kraštotyros ir turizmo fakulteto studentai (L. Bernatavičienė) klausysis paskaitų teisinėmis, žmogaus psichologijos, saugumo namuose, kelyje ir kitur aktualijomis bei kt.

Šventiniai palinkėjimai

Kuratorės kolegoms, studentams bei savaitraščio skaitytojams linki gražių švenčių ir sėkmės ateinančiais 2015 metais. V. Kandrotienės žodžiais tariant, tekaraliauja visad šviesiąją būties pusę rasti skatinantis optimizmas, padedantis semtis išminties iš gyvenimo pamokų, teatsiranda noras kurti ir pastebėti kuo daugiau grožio aplinkui, ieškoti raktų savo svajonėms atrakinti, tevyrauja tvirtas tikslo siekis. Jos kolegė L. Bernatavičienė akcentavo šventinį laikotarpį, kupiną dvasingumo, prasmingumo ir meilės.

Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų