Elektrėniškiai šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Pavasariškai nusiteikę elektrėniškiai ir miesto svečiai paminėjo vieną svarbiausių lietuvių tautai šventę – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Šventė prasidėjo šventomis Mišiomis Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje. Po Mišių buvo padėtos gėlės prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę partizanams.
12 val. skambant Lietuvos himnui miesto aikštėje buvo iškilmingai pakelta Valstybės vėliava. Salvėmis už laisvą ir nepriklausomą Lietuvą, žuvusiems už Lietuvos laisvę ir už Elektrėnų krašto žmones susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos kariuomenės didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas.
Sveikinimo žodį gyventojams tarė Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas.
Meninę programą prie vėliavos atliko Elektrėnų meno mokyklos pučiamųjų orkestras ir moksleiviai, eiles skaitė Vievio gimnazijos mokinės Agnė Paukštytė ir Agnė Šestavickaitė, dainavo Gabija Blažonytė.
Didžiulio susidomėjimo sulaukė VII Elektrėnų savivaldybės bėgimas „Nepriklausomybės mylia“. Dalyvių šiemet kaip niekada buvo daug. Be mūsų savivaldybės sportininkų, suvažiavo bėgikai iš Vilniaus, Trakų, Lentvario, Žiežmarių. Dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, o nugalėtojus įvairaus amžiaus grupėse apdovanojo Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, jo pavaduotojas Viktoras Valiušis, administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas ir jo pavaduotojas Vaidas Ratkevičius, Sporto mokyklos direktorius Valdas Škadauskas. Jauniausio bėgiko vardas atiteko dvejų metukų elektrėniškiui Elikui Jokšai, vyriausio – taip pat elektrėniškiui Edmundui Vėželiui. Absoliučiu bėgimo nugalėtoju jau antrus metus iš eilės tapo Vievio gimnazijos moksleivis Domantas Kaminskas.
Vėliau šventė tęsėsi kultūros centro salėje. Gausiai susirinkusiems elektrėniškiams ir miesto svečiams Elektrėnų savivaldybės 2013 metų veiklą pristatė meras Kęstutis Vaitukaitis. Renginį vainikavo populiarios Lietuvos atlikėjos Rūtos Ščiogolevaitės ir gyvo garso grupės nuotaikingas koncertas.

Savivaldybės inf.<- Grįžti į atgal