EKŪ vadovų susitikimas su gyventojais

Trečiadienį, vasario 18 d., UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ (EKŪ) vadovybė susitiko su Elektrėnų miesto gyventojais.

Generalinis direktorius Ričardas Leckas ir direktorius infrastruktūrai Vytas Barzdaitis pateikė visuomenei pastaraisiais metais nuveiktų darbų ataskaitą, pristatė 2015-ųjų planus, dar kartą paragino žmones pagalvoti apie daugiabučių renovaciją.

Daugiabučių renovacija įsibėgėja

Norą dalyvauti pirmajame renovacijos etape pareiškė dešimt daugiabučių Elektrėnuose ir Vievyje. UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūra“, kuri teikia lengvatines paskolas daugiabučių atnaujinimui, vertina norinčius dalyvauti ir sprendžia, ar suteikti paskolą. Vienas svarbesnių vertinimo kriterijų – gyventojų įsiskolinimo už komunalines ir kitas paslaugas dydis: namo butų ir kitų patalpų savininkų, turinčių daugiau kaip 90 kalendorinių dienų pradelstų mokėjimų už komunalines ir kitas paslaugas, viršijančių 290 Eurų (1000 Lt), neturi būti daugiau kaip 10 proc. Dėl šios sąlygos neatitikimo trims Vievio daugiabučiams paskolos nesuteiktos.
Tuo tarpu tiek Elektrėnuose, tiek Vievyje jau galime pamatyti daugiabučių, kurie atitiko reikalavimus ir yra modernizuoti arba atnaujinimo darbai tebevyksta. Numatomas energijos sutaupymas juose – nuo 44 iki 62 proc.
Pageidavimą dalyvauti antrajame renovacijos etape pareiškė devyni daugiabučiai.

Apie šilumą ir elektrą

Susirinkime buvo dar kartą pateiktas atsakymas į visuomet aktualų klausimą, kodėl tiek daug mokame už šildymą. Tai lemia keturios pagrindinės priežastys: brangstanti šilumos gamybos kaina, išbalansuotos šildymo sistemos, senos statybos namuose šilumos varža neatitinka šiuolaikinių šildymo užtikrinimo reikalavimų ir gyventojų aktyvumo trūkumas reguliuojant namo šildymą.
Gyventojai informuoti apie numatytą parengti galimybių studiją naujos biokuro katilinės statybai. Šio plano imtasi dėl AB „Lietuvos energijos gamyba“ augančių šilumos gamybos kainų.
Dar viena svarbi žinia – keičiasi atsiskaitymo už namo bendroms reikmės suvartotą elektros energiją tvarka: tame pačiame mokėjimo pranešime atskira eilute bus nurodyta suma, kurią reikia sumokėti AB LESTO už namo bendroms reikmėms sunaudotą el. energiją. Nurodytą sumą reikės sumokėti tiesiogiai AB LESTO, įrašant įmokos dydį į atsiskaitymo knygelės 10 eilutę.

Ragina kreiptis

Gyventojai taip pat turėjo klausimų EKŪ vadovams, domėjosi, kodėl kai kuriuose namuose tenka ilgai laukti, kol atiteka karštas vanduo – pasak vieno gyventojo, prieš tai išbėga 20-25 litrai šalto. Tokia situacija susidaro dėl to, jog trūksta cirkuliacijos – jei visi namo gyventojai sutiktų, būtų galima pakloti antrą cirkuliacinį vamzdį. Aišku, tai kainuotų, tačiau problema dėl karšto vandens būtų išspręsta.
EKŪ vadovybė ragino kreiptis dėl iškylančių problemų, teigė, jog galbūt bent dalį jų bus galima išspręsti. Pavyzdžiui, šiuo metu kaip tik galima registruotis gyventojams, kurių butuose dalis radiatorių šyla, dalis ne. Pasibaigus šildymo sezonui EKŪ darbuotojai juos išmontuos ir išplaus.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal