Dziudo sportas Elektrėnuose gyvuoja jau 35 metus

Gruodžio 20-ąją dziudo sportininkai, veteranai bei gausus būrys gerbėjų Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centre (ESTPC) minės šių imtynių 35-metį. Ta proga pakalbinome pirmąjį elektrėniečių dziudo trenerį Gintautą Akelį ir buvusį jo auklėtinį, dabar ESTPC direktorių Kęstą Vitkauską.

Pradžia

 G. Akelis prisiminė, jog 1979 m. baigęs Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą Kaune pradėjo dirbti Elektrėnų sporto mokykloje (ESP) dziudo treneriu. Pirmoji treniruotė įvyko lapkričio 1 d. Tada į dziudo sportui nepritaikytas patalpas susirinko apie 30 jaunuolių, kai kurie jau užsiiminėjo laisvosiomis imtynėmis pas a. a. trenerį Valentiną Vorankovą. Pasak pašnekovo, užsiėmimus nuolat lankė ne mažiau kaip 50 įvairaus amžiaus žmonių.
Gintautas paminėjo pirmuosius ne tik respublikinėse, bet ir tarptautinėse varžybose ženklesnių rezultatų pasiekusius elektrėniškius Gintautą Švedą, Robertą Kazlauską, Valdą Vaitkevičių bei kt. Vėliau treneris išugdė tokius įvairių varžybų nugalėtojus ir prizininkus kaip nūnai treneriais dirbančius K. Vitkauską, Ramūną Žemaitaitį, taip pat Arnoldą Janavičių, Giedrių Rastenį.

Išbandymai 1991-aisiais

Pašnekovai papasakojo, kad 1991 m. dalyvavę Sausio 13-osios įvykiuose. Kartu su nemaža sportininkų grupe jie budėjo prie tuometinės Aukščiausiosios Tarybos. Tuo metu G. Akelis priėmė pasiūlymą dirbti Lietuvos kariuomenėje, bet su sąlyga, kad vietoje jo treneriu dirbsiąs K. Vitkauskas. 2003 m. dziudo iniciatorius Elektrėnuose išėjo į atsargą ir vėl užsiėmė įprasta savo sportine veikla. Bendras Gintauto Akelio trenerio darbo stažas – 34 m., K. Vitkausko – 24 m.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, elektrėniškiai dziudo sportininkai gynė šalies garbę visame pasaulyje. K. Vitkauskas 1994 m. pirmasis iš mūsų krašto iškovojo teisę atstovauti respublikai Europos čempionate ir užėmė garbingą devintąją vietą.
Tuo metu iškilo nemažai dziudo talentų: Giedrius Karavackas ir R. Žemaitaitis ne kartą tapo šalies čempionais bei prizininkais, 2001 m. bei 2004 m. Europos čempionatuose Giedrius pelnė 9 vietą.

Rezultatai džiugina ir šiandien

Pašnekovai džiaugasi jaunosios kartos sportininkų rezultatais. Kęstutis Vitkauskas (K. Vitkausko sūnus) bei Džestina Kutkaitė įvairiose varžybose pasiekė gerų rezultatų: Kęstutis – 2009 m. Europos bei pasaulio dziudo čempionatuose atitinkamai užėmė 7 ir 5 vietas, Džestina – 2013 m. Europos jaunimo olimpiniame festivalyje buvo penkta.
Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktinėse varžosi elektrėniškiai Kęstutis Vitkauskas, Inesa Jurčenko, Erikas Cchovrebovas. Tarp jaunių bei jaunučių ženklių rezultatų pasiekė Antanas Kmieliauskas, Justina Kmieliauskaitė, Rokas Kardokas, Denis Bunin, Džeraldas Lazoraitis, Liveta Šubinaitė ir daugelis kitų.
G. Akelis ir K. Vitkauskas, pasidžiaugę pasiektais rezultatais, dziudo 35-mečio Elektrėnuose, artėjančių šv. Kalėdų bei Naujųjų metų proga linki kolegoms ir ugdytiniams geros sveikatos, ištvermės, sėkmės sporte bei asmeniniame gyvenime.

Romualdas Černeckis

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų