Dvylikametė – būsima dailiojo čiuožimo žvaigždė

Gruodžio mėnesiui ypatingą prasmę suteikia adventas – laukimo metas. Tačiau tai ne tik tarpsnis iki didžiųjų švenčių, tai ir susikaupimo, gerumo, altruistiškos meilės laikas. Šiuo laikotarpiu svarbu ištiesti pagalbos ranką tiems, kam jos labiausiai reikia.

Priešpaskutinę kalendorinio rudens dieną prasidėjo 12-oji „Išsipildymo akcija 2014”, skleidžianti gerumo idėją – šia akcija skatinama aukoti sergantiems vaikams. Tačiau šįkart „Išsipildymo akcijoje“ buvo prašoma paremti ne tik mažuosius ligoniukus – visa Lietuva siuntė istorijas apie pačius talentingiausius vaikus, kurie, deja, neturi galimybių plėtoti savo talentą. Iš visų istorijų herojų buvo išrinkta talentinga mergaitė – daugybę apdovanojimų dailiojo čiuožimo konkursuose pelniusi dvylikametė Gabrielė Valentinavičiūtė iš Elektrėnų. Gabrielė su broliuku nuo dvejų metų gyvena globos namuose, tačiau tai netrukdo jai svajoti ir siekti pačių aukštumų – jau dabar mergaitė yra puiki šokėja ant ledo, įvairių turnyrų, varžybų ir žaidynių prizininkė. Tačiau vien talento nepakanka. Norint gerai pasiruošti varžyboms reikia daug treniruočių ir, žinoma, lėšų. Mergaitei labai padeda jos globėja, trenerė, vaikų globos namų darbuotojos, direktorė, tačiau dailusis čiuožimas – brangus sportas. Vien naujos pačiūžos kainuoja apie 2000 Lt, o juk reikia ir naujos suknelės, sportinių drabužių, susimokėti startinius mokesčius ir už treniruotes... „Išsipildymo akcijos“ organizatoriai, žinoma, skirs tam tikrą sumą būtinoms išlaidoms, tačiau geriausia išeitis – ieškoti nuolatinio rėmėjo ar rėmėjų.

Ypatingų gabumų mergaitė

Iš pirmo žvilgsnio Gabrielė – paprasta, kukli, nedrąsi mergaitė, tačiau ant ledo ji išsiskleidžia lyg gėlės pumpurėlis ir pasirodo visu gražumu. Dailiojo čiuožimo pradėjo mokytis prieš šešetą metų. Tuomet ją, dar beveik nieko nežinojusią apie sportą ant ledo, surado ledo ritulininkas Petras Nausėda, būsimųjų čiuožėjų ieškojęs darželyje. 6 metų Gabrielė, paklausta, ar norėtų išmokti čiuožti, netvirtai pasakė „taip“. „Į pirmą treniruotę ėjau nedrąsiai, nežinojau, ko tikėtis. Mane pasitiko trenerė Ramunė, ji padavė man ranką ir nuvedė ant ledo“, – pasakojo jaunoji čiuožėja.
Gabrielė teigė, jog čiuožimą pamilo vos užlipusi ant ledo, o po metų buvo jau tvirtai apsisprendusi rimtai mokytis dailiojo čiuožimo. Elektrėnų dailiojo čiuožimo klubo „Svaja“ trenerė Ramunė Satkauskaitė „Elektrėnų žinioms“ sakė, kad mergaitės talentą pastebėjusi iškart: „Nuo pat pirmos treniruotes matėsi, kad ji bus gera sportininkė.“
Gabrielė yra pelniusi labai daug įvairių apdovanojimų – jais nukrautas visas mergaitės rašomasis stalas. „Labai džiugina kiekvienas laimėjimas“, – sako ji, tačiau labiausiai didžiuojasi Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse (vykstančiose kas ketveri metai) riedučių rungtyje iškovota II vieta. Gabrielė yra ir 2014 m. Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionato jaunučių vicečempionė. Kiti didesni laimėjimai: tarptautinėse varžybose „22nd Volvo Open Cup“ Latvijoje Springs grupėje – I vieta, „Kaunas Ice Autumn Cup 2013“ – I vieta (2011 m. – III vieta), „Kaunas Ice Christmas Cup 2013“ – III vieta, prestižinėse varžybose Vokietijoje „NRW Trophy Dortmund 2013“ – XII vieta. Šiuo metu Gabrielė Valentinavičiūtė ruošiasi kitam čempionatui.

Trenerės mama – lyg močiutė

Labai lanksti, plastiška čiuožėja apdovanota ir kitokiais gabumais: už mokyklinius pasiekimus ją giria mokytojai, mergaitė yra mokslo pirmūnė! Pasak jaunosios čiuožėjos, geriausiai jai sekasi geografija ir lietuvių kalba (už diktantus ir rašinėlius gauna beveik vien dešimtukus), tačiau labiausiai prie širdies yra meno ir literatūros sritis – dailė bei skaitiniai.
Gabrielė pasakojo, jog laisvalaikiu mėgsta šokti, žaisti, plaukioti baseine. „Ypač mėgstu keliauti su trenere. Viešbutyje labai smagu, nes vyksta įvairūs užsiėmimai vaikams, vaikų diskotekos, ten daug šoku, leidžiu laiką plaukiodama baseine, ilsiuosi, keliaudama susipažįstu ir su kitų šalių kultūra – visa tai labai įdomu!“ – džiaugiasi dvylikametė.
Gabrielės globėja Irena yra R. Satkauskaitės mama, kurią mergaitė su broliu švelniai vadina „močiute“. Pas globėją mergaitė užsuka dažnai, jos namuose leidžia savaitgalius ir atostogas. Gabrielė su savo trenere kartu ne tik treniruojasi, bet ir atostogauja Lietuvos pajūryje bei užsienyje – kartu yra pabuvojusios Turkijoje, Bulgarijoje, Egipte. Elektrėnų vaikų globos namų direktorė Vida Rakauskienė džiaugiasi, jog globos namų darbuotojos kartu su globėja ir trenere Ramune gali prisidėti prie šios gabios mergaitės auklėjimo bei lavinimo. Džiugu, kad atsiranda gerų žmonių, kurie padeda vaikams tobulinti savo įgūdžius, talentą ir siekti svajonės...

Eglė Milkamanavičiūtė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų