Didėja mokestis už gyvūną bute

Gruodžio 30 d. įvyko paskutinis 2014 m. Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdis.

Paskutinis metų posėdis prasidėjo mero Kęstučio Vaitukaičio sveikinimais praėjusių šv. Kalėdų bei artėjančių Naujųjų metų proga, tarybos nariai buvo apdovanoti naujai išleistomis knygelėmis „Elektrėnų savivaldybė“. Ir nors meras linkėjo darniai užbaigti metus ir tarybos posėdį, visgi ginčų ir diskusijų jame netrūko. Daugiausia diskutuota dėl sporto reikalų, savivaldybės nuomojamų patalpų, Elektrėnų miesto vietos veiklos grupės. Buvo nutarta, jog taryba taps vietos veiklos grupės nare ir kaip savivaldybės atstovus (kartu su Elektrėnų seniūnu Antanu Šalkausku) deleguos 2 narius (Laimutę Ablingienę ir Gediminą Kriščiūną) į jos valdybą. Steigiamajame susirinkime į vietos veiklos grupės valdybą taip pat bus renkami 3 verslo ir 3 bendruomenės atstovai.

Už šunį bute – 12 eurų per metus

Taryba priėmė naujus vietinės rinkliavos už gyvūnų (kačių ir šunų) registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose nuostatus. Naujieji nuostatai butuose gyvenančius žmones įpareigoja registruoti savo gyvūnėlius ir už juos mokėti nuolatinį mokestį. Šuns ar katės registravimas nuo sausio 1 d. kainuoja 2,90 euro, tačiau tuo mokesčiai nesibaigia. Kas mėnesį į savivaldybės biudžetą eurai „kapsės“ nuo kiekvieno daugiabutyje laikomo gyvūno. Šuo gyventojams atsieis 12 eurų per metus (41,43 Lt), katė perpus mažiau – 6 eurus (20,72 Lt). Pagal anksčiau galiojusius nuostatus rinkliava už gyvūnus buvo renkama kasmet, sumokant 2,90 euro (10 Lt). Nuo šių metų susimokėti už gyvūnų laikymą reikės kas pusę metų (iki balandžio 1 d. ir iki rugsėjo 1 d.) arba iškart už metus.
Gera žinia – taikomos tam tikros lengvatos, tačiau tik akliesiems, laikantiems šunis vedlius, ir asmenims, turintiems pažymą dėl šunų reikalingumo tarnybai. Taip pat lengvatos taikomos neįgaliesiems ir pensininkams. Deja, ne visiems – išskirtines teises būti atleisti nuo mokesčių turi tik vieniši neįgalieji ir pensininkai, ir tik laikantys po vieną gyvūną.

Sportuoti gali tik gabiausi?

Kaip visuomet, posėdyje dažniausiai nuomonę reiškė tarybos nariai Viktoras Valiušis bei Algimantas Adomaitis. Pastarasis posėdžio dalyvius budino kartais išties taikliomis ir susimąstyti verčiančiomis pastabomis. Tarybos narys teigė, jog Elektrėnams reikia sporto strategijos, ir nesutiko su priėmimo į Elektrėnų sav. sporto mokyklą (ESSM) tvarkos aprašo pakeitimu. Pagal šį aprašą, esant daugiau sportuoti norinčių vaikų, nei yra laisvų vietų, priėmimas vykdomas atrenkant gabiausius pretendentus. Juos atrenka ESSM direktoriaus sudaryta komisija. V. Valiušio ir A. Adomaičio nuomonės šiuo klausimu sutapo. Abu tarybos nariai teigė, jog ESSM yra neformalaus ugdymo įstaiga, išlaikoma iš gyventojų mokesčių, todėl nesąžininga, jog sportuoti gali tik gabiausieji, o ne visi norintys. „Nuspręskime, ar auginame čempionus, ar stengiamės vaikus ištraukti iš gatvės“, – teigė A. Adomaitis.

„Poseidono“ likimas neaiškus

Daug diskusijų sukėlė klausimas dėl UAB „GV inovacijos“ buveinės registravimo ir nuomos sutarties perrašymo. Gytis Daugėla, kuriam priklauso „Poseidono“ pastatas (Draugystės g. 22), pagal ankstesnę nuomos sutartį į jį privalėjo investuoti 2 mln. Lt, tačiau to nepadarė. Greičiausiai bijodami, kad situacija pasikartos ir apleistas pastatas bus paliktas likimo valiai, tarybos nariai nusprendė nuomos sutarties neperrašyti.

Elektrėnų šeimos namai

Lapkričio pradžioje savivaldybės taryba priėmė sprendimą reorganizuoti dvi savivaldybės biudžetines įstaigas vaikų dienos centrą prijungiant prie vaikų globos namų, pastariesiems perleidžiant visas dienos centro teises ir pareigas. Tad nuo sausio 1 d. Elektrėnuose atsiras įstaiga, pavadinimu Elektrėnų šeimos namai. Gruodžio 30 d. tarybos posėdyje patvirtinti šios įstaigos nuostatai bei pareigybių ir etatų skaičius. Vaikų globos namų direktorė Vida Rakauskienė tapo Elektrėnų šeimos namų direktore.<- Grįžti į atgal