Dar galima suskubti į II etapo renovacijos traukinį

Šiuo metu Elektrėnų savivaldybėje vyksta 16-os daugiabučių renovacijos darbai – šešių Vievyje ir dešimties Elektrėnuose.

Šešiuose iš minėtų namų – Šviesos g. 3, 5, Liepų g. 20 Vievyje bei Trakų g. 2, 4 ir 11 Elektrėnuose – jau atliekami užbaigimo darbai, ruošiama dokumentacija objektų pridavimui.

Neįveikiamų sunkumų nėra

UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ (EKŪ) vadovas Ričardas Leckas teigia, jog renovacijos darbai vyksta daugiau ar mažiau sklandžiai, o jei iškyla kokių nors problemų, jos aptariamos kiekvieną antradienį. Taip vadinamą, „renovadienį“ prie atnaujinamų namų nuo 13 val. Vievyje ir maždaug nuo 14 val. Elektrėnuose renkasi rangovo, užsakovo, techninės priežiūros, gyventojų atstovai ir apžvelgiamos visos renovacijos aktualijos. Visgi, kaip pabrėžia R. Leckas, kiekvienas daugiabutis turi savo specifiką ir reikia prie jos prisitaikyti.
Tiesa, kiek vėluoja finansavimas, tad rangovai negali didinti savo gamybinių pajėgumų, tačiau ši problema jau sprendžiama – darbai neturėtų sustoti.

Ragina persigalvoti

Jau trys iš renovuotų daugiabučių Vievyje (Šviesos g. 3, 5 ir Liepų g. 20) yra sėkmingai peržiemoję – atskirais mėnesiais sutaupyta virš 50 procentų šilumos kiekio patalpų šildymui. Tikimasi, jog kitų daugiabučių gyventojai taip pat užsikrės geru pavyzdžiu ir inicijuos savo namų renovaciją. Juk modernizuoti namai ne tik pagerina miesto estetinį vaizdą, bet ir akivaizdžiai leidžia sutaupyti.
Šiuo metu dar galima suspėti patekti į II renovacijos etapą. UAB EKŪ Daugiabučių namų administravimo tarnybos vadovė Vilija Leleivienė ragina gyventojus, kurie jau buvo pareiškę norą dalyvauti šiame etape, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių atsisakė tos minties, vėl apie tai pagalvoti. Šarkinės g. 23 namui Elektrėnuose, Naujosios g. 10, 15A, 19, 20 namams bei Šviesos g. 1 ir Liepų g. 22 namui Vievyje Elektrėnų savivaldybė jau buvo parengusi investicijų planą, tačiau, vykdant balsavimą raštu, nesurinktas reikiamas pritariančiųjų skaičius. Pasak specialistės, šių daugiabučių gyventojams net nereikėtų mokėti už investicinio plano koregavimą.

Delsti neapsimoka

UAB EKŪ ragina ir kitų nerenovuotų daugiabučių gyventojus apsispręsti dalyvauti III renovacijos etape 2016-ųjų pradžioje. Jiems tektų susimokėti 50 proc. nuo investicinio projekto kainos. Kokia ta suma pasakyti sunku, nes ji paaiškėtų tik paskelbus konkursą, orientacinė investicinio projekto kaina – apie 1000 eurų.
Susidomėję tokia galimybę turi kreiptis į UAB EKŪ, kur jiems bus viskas paaiškinta išsamiau. Be to, nereikėtų pamiršti, jog ateityje valstybės parama renovacijai mažės, tad delsti, tiesiogine ta žodžio prasme, neapsimoka.
R. Leckas ragina gyventojus pagaliau patikėti gerais valdžios ketinimais dėl renovacijos, pasitikėti ir imtis iniciatyvos pasigerinti gyvenimo sąlygas. Be to, jau ir praktika rodo, jog renovuotas daugiabutis gyventojus džiugina ne tik gražesniu vaizdu, bet ir ženkliai sumažėjusiomis sąskaitomis. Aišku, kokių nors smulkių problemų, kaip ir gyvenant nuosavame name, gali iškilti, tačiau jos nėra neišsprendžiamos.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal