Abromiškių bendruomenė pasveikino kaimo senoles

...ramiai, tyrai bei gražiai gyventąjį amžių lydi tyki ir lengva senatvė.
Ciceronas

Nors gražiausios metų šventės jau baigėsi, Abromiškių gyventojos gerumu ir šiluma dalijasi iki šiol: vienišus senolius prieš Kalėdas lankiusios Abromiškių bendruomenės pirmininkė ir tarybos narės tuoj po Naujųjų metų skubėjo pas kitas šalia gyvenančias garbių jubiliejų sulaukusias moteris.
1925 m. gimusi Domicelė Kumeliauskaitė-Apanavičienė sausio mėnesį atšventė jau 90-ąjį jubiliejų. Iš gimtojo Lekavičių kaimo į Abromiškes moteris atsikėlė pradėjus tvenkti Elektrėnų marias (Lekavičiai buvo vienas iš kaimų, sunaikintų statant Lietuvos šiluminę elektrinę). Į 10 dešimtį įžengusi senolė gyvena viena, ją prižiūri dukra Genė Vankevičienė – viena iš šešių Domicelės vaikų. Jubiliatė turi net 15 anūkų, 16 proanūkių. D. Apanavičienė apsidžiaugė jubiliejaus proga sulaukusi svečių ir sveikinimų iš kaimo bendruomenės, jos dukra dėkojo už gėles ir dovanas.
Kita netoliese gyvenanti senolė Ieva Tereškevičiūtė-Mikaliūkštienė sausio 2 d. sulaukė 94 metų, tad abromiškietės užsuko ir į jos namus. I. Mikaliūkštienė kaime gyvena beveik 60 metų. Iki tol jos šeima buvo įsikūrusi Geibonyse, tačiau po gaisro iš kolūkio gavo medienos ir pasistatė namą Abromiškėse. Vertėsi sunkiai – dirbo kolūkyje, pardavinėdavo mezginius. I. Mikaliūkštienė jau nebeatsikelia iš lovos, ja rūpinasi kasdien iš Vilniaus atvykstantis sūnus. Prastai matanti moteris labiausiai džiaugėsi Abromiškių bendruomenės narių padovanota puansetija (Kalėdų gėle), kurios ryškiu raudonu žiedu galės dar ilgai džiaugtis.
Labai džiugu, kad savivaldybėje turime tokio garbaus amžiaus gyventojų, visiems jiems linkime sveikatos, šilumos ir artimųjų meilės.

EŽ inf.<- Grįžti į atgal