Paminėta Kultūros diena

Balandžio 15 d. Elektrėnų viešosios bibliotekos salėje paminėta Kultūros diena.

Pirmą kartą Kultūros dienos proga į salę buvo įnešta Taikos vėliava – tai Pasaulinės kultūros dienos simbolis. Taikos vėliavos simbolis – rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone, reiškia taiką per kultūrą ir išreiškia pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei materialines kultūros vertybes.
Kultūros darbuotojus pasveikino meras Kęstutis Vaitukaitis, mero pavaduotojas Arvydas Vyšniauskas, administracijos direktorius Virgilijus Pruskas.
Mero įsteigtomis statulėlėmis apdovanoti labiausiai 2014 metais pasižymėję kultūros darbuotojai, veiklos jubiliejus švenčiantys kolektyvai. Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Kristina Partikienė apdovanota už projektinę veiklą, Komplektavimo skyriaus vedėja Aldona Andužienė – už kasmetinį Mažosios knygų mugės organizavimą ir Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos fondų formavimą, vyr. metodininkė Jūratė Volungevičienė – už kraštotyrinės veiklos organizavimą, Gilučių filialo vyr. bibliotekininkė Veronika Tamošiūnienė – už 40-ties metų profesinę veiklą, įgyvendintą projektą „Liaudies amatų kūrybinės dirbtuvės“ ir kasmetinį dalyvavimą socialinėse gerumo akcijose, skirtose onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, Vievio filialo vedėja Inga Sūnelaitienė – už kūrybingą masinių renginių organizavimą ir bendradarbiavimą su Vievio miesto bendruomene. Apdovanojimai įteikti ir meno mėgėjų kolektyvams, švenčiantiems garbingas kūrybines sukaktis: Elektrėnų kultūros centro folkloriniam ansambliui „Runga“ (vadovė Giedrė Blažonienė), folklorinei kapelai „Runga“ (vadovas Juozas Stabingis), kameriniam chorui „Salve“ (vadovė Regina Bartkienė), pop chorui „Saulės spinduliai“ (vadovai Gaiva Židonytė ir Aurimas Medzikauskas), liaudiškos muzikos kapelai „Varnalėša“ (vadovė Jadvyga Strasevičienė), Vievio kultūros centro kaimo kapelai „Pylimėlis“ (vadovė Ona Nenartavičienė). Už tradicinių renginių, kurie garsina Elektrėnų savivaldybę, organizavimą statulėlė įteikta  Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotojai kultūrinei veiklai Vidai Ališauskienei, už kūrybiškumą puoselėjant mėgėjų teatro meną ir aktyvią koncertinę veiklą – Elektrėnų kultūros centro meno vadovei Nijolei Skorubskienei, už darbštumą ir kūrybiškas edukacines programas, už darbą puoselėjant krašto kultūros tradicijas – Gilučių seniūnijos kultūrinių renginių organizatorei Vidai Vičkačkienei, už edukacinę veiklą Vievio trečiojo amžiaus universitete – Vievio kultūros centro darbuotojui Mykolui Krasnickui, už tradicinių renginių puoselėjimą – Semeliškių seniūnijos kultūrinių renginių organizatorei, už nuolatinį bendradarbiavimą organizuojant renginius, vykdant kultūrinę edukaciją – Vievio bendruomenės santalkos pirmininkui Vytautui Urbonui, už renginių organizavimą ir kitą kultūrinę veiklą – Vievio kultūros centro darbuotojai Nijolei Leonavičienei, šiemet švenčiančiai 30 metų darbo sukaktį.
Kultūros dienos proga už atsakingą ir pareigingą 30 metų darbą puoselėjant Elektrėnų krašto kultūrą mero padėka įteikta Bendrojo skyriaus vyr. specialistei Ramutei Strebeikienei.
Šventėje koncertavo instrumentinio folkloro grupė „Ratilai“.

Savivaldybės inf.<- Grįžti į atgal