Šilumos tiekimo vamzdžius pilnai sumontuosime per liepą, o gerbūvio darbus pabaigsime per rugpjūčio mėnesį

Įsibėgėjus Elektrėnų miesto magistralinių šilumos tiekimo tinklų modernizavimo projektui, toliau domimės, kaip vykdomi darbai, apie karšto vandens tiekimą ir kita. Tai pakomentuoti vėl paprašėme UAB „Elektrėnų energetikos remontas“ projektų vadovą Liną Akstinavičių.

Su Jumis kalbėjomės prieš daugiau nei mėnesį. Gal galite pakomentuoti, kas įvyko per tą laiką?

Džiaugiamės. Pagal mūsų planą pavyko sumontuoti tinklus didžiojoje dalyje atkarpos tarp Rungos g. ir Draugystės g., dėl to nuo pat Joninių karštą vandenį gauna keliolika daugiabučių bei ligoninė.

Tas mėnuo prabėgo labai greitai ir galbūt iš šalies gali atrodyti, kad darbai tam tikrose atkarpose užsitęsė ir kad karšto vandens vis dar nėra, tačiau padaryta yra tikrai daug. Tiesiog tokia yra šilumos tiekimo tinklų įrengimo specifika, kad neužtenka vamzdį tik paguldyti į tranšėją.

Ką konkrečiai dabar vykdote?

Šiuo metu atliekame pagrindinius ir svarbiausius šio projekto darbus – vykdomas šilumos tiekimo tinklų suvirinimas ir jų montavimas tranšėjose. Darbai vykdomi dviejose vietose: pirmoji – šalia baseino, kur ruošiamės montuoti vamzdyną po Draugystės gatve link „IKI“ parduotuvės ir antroji – montuojamas vamzdynas po Pergalės gatve šalia bažnyčios. Taip pat vyksta jau sumontuotų ir išbandytų šilumos tinklų užkasimas Rungos gatvėje, bei Draugystės gatvėje šalia darželio „ Pasaka“.

Tradiciškai klausiame – ar neatsiliekate nuo grafiko?

Visas projektas yra suskirstytas į penkis ruožus, vienur truputį atsiliekam, kitur gal lenkiam grafiką. Bet žiūrint visumą – atsilikimo nėra.

Gal jau yra koks Elektrėnų miesto kvartalas, kuriame jau galutinai baigti magistralinių šilumos tiekimo tinklų modernizavimo darbai?

Galutinai baigti bus tada, kai bus sutvarkytas gerbūvis – pasėta veja, atstatyti pėsčiųjų takai. Tokio ruožo dar nėra. Bet, jei kalbame apie šilumos vamzdynų naudojimą, tai taip, kaip ir minėjau anksčiau, ruožas nuo Rungos g. iki Draugystės g.16 namo jau yra naudojamas ir juo teka karštas vanduo.

Apie karštą vandenį. Kaip pavyko birželio 22–23 dienomis atlikti rekonstruotos šilumos trasos (atkarpos nuo Rungos g. iki Draugystės g.) hidraulinius bandymus?

Hidraulinis bandymas atliktas elektrinėje esančių siurblių pagalba, todėl vienu metu patikrinti ne tik mūsų nauji sumontuoti vamzdynai, bet ir dalis seniau įrengtų tinklų. Kaip ir tikėtasi, vamzdynai bandymą atlaikė. Po hidraulinio bandymo buvo vykdomas vamzdynų praplovimas vandeniu bei prapūtimas suspausto oro pagalba. Po šių procedūrų, iš tinklų paimtas termofikatinio vandens mėginys, ištirti ar vamzdžiai yra švarūs ir ar galima juos  naudoti. Tik gavus teigiamą atsakymą iš laboratorijos, tinklai buvo užpildyti vandeniu ir karštas vanduo pasiekė gyventojus.

Gal jau galite prognozuoti darbų pabaigos datą?

Tikimės, ir toks yra mūsų planas, kad šilumos tiekimo vamzdžius pilnai sumontuosime per liepos mėn., o gerbūvio darbus pabaigsime per rugpjūčio mėnesį. Aišku, gerbūvio atstatymo darbai priklausys nuo orų.

UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ administracija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų