Naujienos

2014 m. lapkričio 18 d.

Sostinės gyventojų kalbą tirianti Loreta Vaicekauskienė pastebėjo, kad vilniečiai balsius ilgina ten, kur jie turėtų būti trumpi, ir trumpina tuose žodžiuose, kur jie yra ilgi. Tai ne tik gatvės paauglių, bet ir mokslo elito kalbos stilius.

2014 m. lapkričio 17 d.

2015-aisiais vienas seniausių šalies miestų - Žagarė - iš Panevėžio perims kultūros sostinės titulą. Šiai garbingai misijai žagariečiai sako jau yra pasiruošę.

2014 m. lapkričio 17 d.

Kalbėdamas Lietuvos mokytojams apie hiperaktyvius vaikus, šią temą aptarė Godis Kelleris, žinomas norvegų lektorius, pedagogas, rašytojas.

2014 m. lapkričio 17 d.

Po maždaug 2 paras trukusios pasalos Utenos regiono aplinkosaugininkams įkliuvo lašišas kabliavęs pažeidėjas.

2014 m. lapkričio 14 d.

Lietuvos vartotojų institutas ir šalies mobiliojo ryšio operatoriai - UAB Bitė Lietuva, UAB Omnitel ir UAB Tele2 - pasirašė taikos sutartį, kuria garantuojama vartotojų privatumo apsauga. Susitarimas įpareigoja operatorius tiesioginę rinkodarą telefonu privačių ne savo klientų atžvilgiu vykdyti tik turint išankstinį sutikimą, gaunamą teisėtais ir etiškais būdais.

2014 m. lapkričio 13 d.

Visas Lietuvai numatytas eurų banknotų kiekis -132 mln. vienetų, svoris - 114 tonų - saugiai pristatytas į Lietuvos banko saugyklas.

2014 m. lapkričio 11 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Policijos veiklos įstatymu ir atsižvelgdama į Vyriausybės teikimą, nuo lapkričio 11 dienos Liną Pernavą paskyrė policijos generaliniu komisaru.

2014 m. lapkričio 9 d.

Pieno supirkimo kainos - vienas aktualiausių klausimų, kuriomis šiandien turi išspręsti pieno gamintojai ir perdirbėjai. Nors pastaruoju metu kainos stabilizavosi ir netgi pradeda augti, vis dėlto situacija tebėra įtempta. Vienas iš galimų sprendimų, kuris pagelbėtų gamintojams - tai būrimasis į kooperatyvus, juolab dabar, kai nuo 2015 metų rengiamasi panaikinti pieno kvotas.

2014 m. lapkričio 7 d.

Seimas apsigalvojo: techninės apžiūros ar draudimo neturintys automobiliai bus išregistruojami tik po pusmečio.

2014 m. lapkričio 7 d.
Penktadienį Vokietijos sostinėje prasideda renginiai skirti Berlyno sienos griuvimo 25 m. sukakčiai paminėti.
2014 m. lapkričio 7 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Berlyne atsiėmė "Auksinės Viktorijos" (vok. "Goldene Victoria") apdovanojimą, skirtą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims už europietiškumą. Savo kalboje Prezidentė pabrėžė, kad šis apdovanojimas - visų Lietuvos žmonių pastangų ir ryžto kurti stiprią europietišką valstybę įvertinimas.

2014 m. lapkričio 5 d.

2014 m. spalio mėnesį paskelbta ataskaita, kurią Europos Komisijos užsakymu parengė tinklas "Eurydice“, teikiantis informaciją apie Europos švietimo sistemas ir politiką. Ataskaita parodė, kad mokytojų atlyginimai Europoje pradėjo kilti.
16 Europos šalių mokytojų ir mokyklų vadovų atlyginimai 2013-2014 mokslo metais augo, lyginant su ankstesniais mokslo metais. Deja, Lietuvos mokytojai, anot "Eurydice“, negali pasidžiaugti augančiais atlyginimais. Lietuva patenka tarp tų šalių, ku

...
2014 m. lapkričio 5 d.

Šiandien Ekonomikos komitetas svarstė 2015 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą komiteto kuruojamose srityse. Komitetas bendru sutarimu nutarė siūlyti pagrindiniam Biudžeto ir finansų komitetui įstatymo projektą patobulinti, atsižvelgiant į Seimo narių pasiūlymus.

2014 m. lapkričio 5 d.

Lietuvos Respublikos Gamtinių dujų įstatyme nustatyta, kad gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainos nustatomos metams. Vadovaudamasi įstatymo nuostatomis, AB "Amber Grid“ valdyba 2014 m. lapkričio 5 d. priėmė sprendimą dėl gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainų, galiosiančių nuo 2015 m. sausio 1 d. AB "Amber Grid“ valdybos priimtas sprendimas bus pateiktas Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (toliau - Komisija) suderinti.

...
2014 m. lapkričio 5 d.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba pritarė prezidento Petro Porošenkos siūlymui atšaukti įstatymą, kuriuo Donecko ir Luhansko sritims buvo suteiktas ypatingasis statusas.