Minimas Berlyno sienos griuvimas

Penktadienį Vokietijos sostinėje prasideda renginiai skirti Berlyno sienos griuvimo 25 m. sukakčiai paminėti.

Ryte įvyks specialus Vokietijos parlamento posėdis, o vakare – šviesų šou, kurio metu balti balionai parodys, kur stovėjo liūdnai pagarsėjusi Berlyno siena. Su šia siena susiję daug tragiškų, bet kartais ir gana smagių istorijų.
Didžiausia išlikusi Berlyno sienos dalis dabar paversta įspūdingo ilgio meno galerija po atviru dangumi. Tai – daugiau kaip kilometras sienos buvusios rytinėje komunistinėje Berlyno dalyje. Dabar tai ketvirtį amžiaus gyvuojanti East Side‘o grafitų galerija su daugiau kaip 100 garsių menininkų darbų.
Vienas įsimintiniausių – Dmitrijaus Vrubelio bučinys – taip dar prieš Michailo Gorbačiovo ir sienos griuvimo laikus  bučiavosi ilgametis Sovietų sąjungos komunistų partijos generalinis sekretorius Leonidas Brežnevas ir rytų Vokietijos komunistų lyderis Erichas Honeckeris. Berlyne gyvenantis D. Vrubelis puikiai prisimena tuos laikus. 
„Tada ten dar stovėjo rytų Vokietijos pasieniečiai. Turėjau tik rytų Vokietijos vizą ir manęs nepraleido į vakarus, bet kai pradėjau piešti, jie davė man vandens dažams“, – pasakoja D. Vrubelis.
Dailininkas pripažino, kad šį alegorinį „baisuoklišką“ bučinį įkvėpė ir jo paties santykių su moterimis problemos. Per daugelį metų nemažai East side‘o galerijos darbų smarkiai nuketėjo ir juos teko restauruoti.
2009 m. D. Vrubelis pats perpiešė bučinį. Šis grafitas neatnešė jam nė cento, bet išgarsino jį visame pasaulyje.

bernardinai.lt

LRT logotipas<- Grįžti į atgal