Derybose su „Gazprom“ svarbiausia – Lietuvos žmonių interesai

Vasario 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Susitikime Ministras Pirmininkas informavo Prezidentę apie Rusijos dujų bendrovės „Gazprom" raštiškus pasiūlymus dėl dujų kainų Lietuvai.

Prezidentės teigimu, raštiškas „Gazprom" pasiūlymas neatitinka to, kas deklaruojama žodžiu ir nesiūlo nieko naujo. Pasak jos, „Gazprom" dujų bendrovės pasiūlymai yra netikslūs, vienpusiški ir neatitinka Lietuvos ir jos žmonių interesų.

 

„Mums yra svarbu kalbėti su visais tiekėjais, mes tikrai neignoruojame nė vieno tiekėjo siūlomų galimybių. Tačiau turint galvoje dabartines Lietuvos pozicijas - mūsų ieškinį prieš „Gazprom" arbitraže ir statomą suskystintų gamtinių dujų terminalą, mes negalime priimti nenaudingų Lietuvai sąlygų. Lietuva yra pasirengusi deryboms, tačiau sutiksime tik su tokiomis sąlygomis, kurios bus naudingos mūsų valstybei ir žmonėms", - sakė Prezidentė.

 

Lietuva yra pateikusi Stokholmo arbitražui per 4 mlrd. litų ieškinį dujų monopolininkei „Gazprom" dėl neteisingai taikomų dujų kainų nuo 2004 m. Taip pat Lietuvos iniciatyva Europos Komisija vykdo antimonopolinės veiklos tyrimą prieš „Gazprom" Europoje. Sprendimas turi būti priimtas artimiausiu metu. Europos Komisijos išvada turėtų dar labiau sustiprinti Lietuvos derybines pozicijas.

 

Prezidentės spaudos tarnyba<- Grįžti į atgal