Ar renovacija bus sėkminga, priklauso nuo visų dalyvių pastangų

Detaliai išanalizuoti kiekvienos savivaldybės, dalyvaujančios renovacijos procese, situaciją, susitikti su rangovais ir atsakyti į kylančius klausimus – tokią užduotį išsikėlė daugiabučių modernizaciją kuruojanti aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Savaitės pradžioje aktualius renovacijos proceso klausimus ji sprendė su Vilkaviškio ir Kauno rajonų savivaldybių atstovais.
„Daugiabučių modernizacija – didžiulis, visą Lietuvą apimantis sudėtingas procesas. Ją įgyvendinant mūsų šalyje kasdien vidutiniškai atliekama darbų už 1 mln. eurų, todėl natūralu, kad nesklandumų gali pasitaikyti. Bet tai – tik atvejai, ir visi turime stengtis, kad jie būtų kuo retesni“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.
Daugiabučių namų renovacijos darbus Vilkaviškyje atlieka 5 statybos įmonės. Iki metų pabaigos šioje savivaldybėje planuojama užbaigti renovuoti 16 daugiabučių. Kauno rajone pasirašyta 40 daugiabučių namų renovacijos rangos darbų sutarčių. Iki metų pabaigos planuojama renovuoti 31 daugiabutį namą. Daugiabučius renovuoja 14 įmonių, priežiūrą vykdo 5 techniniai prižiūrėtojai.
„Renovacijos procese daug dalyvių – tai ir rangovai, ir prižiūrėtojai, ir savivaldybės, ir gyventojai. Jos sėkmė priklauso nuo visų ir nuo kiekvieno iš jų. Matydamos, kad įmonės nesusitvarko su prisiimtais įsipareigojimais, vėluoja atlikti darbus, savivaldybės turi nedelsdamos reaguoti ir imtis sutartyse numatytų priemonių, taikyti sankcijas ir apie tai informuoti Aplinkos ministeriją“, – pabrėžė viceministrė.
Ji taip pat pažymėjo, kad praktika pradėti statybos darbus be kreditavimo sutarčių yra ne tik rizikinga, bet ir neteisėta. Rangos darbų sutartys gali būti pasirašomos ir renovacijos darbai pradedami tik gavus finansinių įstaigų pritarimą.
Kilus klausimų ar abejonių dėl renovacijos darbų kokybės, galima skambinti Būsto energijos taupymo agentūros „Karštąja linija“ – nemokamu telefonu 8 800 200 12.
 
Olga Važnevičienė, LR Aplinkos ministerija<- Grįžti į atgal