VMM šįmet 55-eri: styginių instrumentų skyrius

Prieš prasidedant vasaros sezonui savaitraštyje rašėme apie šįmet savo veiklos metines švenčiančią Vievio meno mokyklą (VMM), vadovaujamą direktorės Albinos Dmukauskienės.

Tęsdami straipsnių ciklą pristatome VMM styginių instrumentų skyrių (SIS), apie kurį išsamiau papasakojo pastarojo vedėjas Veslav Sobieski.
VMM nuo pat įkūrimo, anot V. Sobieski, egzistavo smuiko specialybė, tai ir buvo mokyklos styginių instrumentų skyriaus užuomazga. Laikui bėgant pradėtos vesti gitaros pamokos, visai neseniai, vos prieš metus, moksleiviai ėmė skambinti tradiciniu lietuvių liaudies instrumentu – kanklėmis.
Spalvinga skyriaus istorija
Kadangi skyriui tiek pat metų, kiek mokyklai, jo istorija ilga ir spalvinga. Vedėjas atkreipė dėmesį į naujausių laikų įvykius ir pasiekimus. Labai gilų pėdsaką paliko kolegės Aušros Iljoitytės veikla. Nepaprasto darbštumo ir kūrybingumo pedagogė mokydama Vievio miesto bei aplinkinių vietovių vaikus sugebėjo atrasti bei išugdyti ne vieną talentą ir išgarsinti Vievio vardą visoje respublikoje – buvusios ilgametės SIS vedėjos auklėtiniai nuolat laimėdavo prizines vietas nacionaliniuose bei tarptautiniuose konkursuose.
Praėjusiais mokslo metais minimame įstaigos padalinyje dirbo 2 jauni smuiko pedagogai – pats V. Sobieski bei Ernesta Vanagaitė, kuri į VMM kolektyvą įsiliejo A. Iljoitytei išvykus į užsienį. Šiuo metu į Vilnių išvykusią puikių rezultatų pasiekusią E. Vanagaitę pakeitė mokytoja Nadežda Ochrimenko.
Nuolatiniai festivalių ir konkursų dalyviai
Dabartinis šios ugdymo įstaigos padalinio vadovas teigė, jog smuiko specialybės mokiniai aktyviai prisideda prie mokyklos ir vietos bendruomenės kultūrinio gyvenimo, yra nuolatiniai įvairių festivalių bei konkursų dalyviai. Šiais metais Nacionaliniame Balio Dvariono stygininkų ir pianistų konkurse E. Vanagaitės mokinė Airė Kulbickaitė tapo diplomante, o buvusios skyriaus mokinės Ula Jankauskaitė ir Paulina Jankovskytė, kurios dabar tęsia mokslus Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, yra šio konkurso laureatės. Smuiko mokytojai nuolat dalyvauja įvairiuose kvalifikacijos tobulinimo kursuose, kaip atlikėjai yra kviečiami dalyvauti orkestrų projektuose Lietuvoje ir užsienyje.
Gitara – populiarus instrumentas
V. Sobieski minėjo, jog SIS dirba gitaros mokytojai Denis Murašov bei Pavelas Biriukovas. Tai labai populiarus instrumentas, tad kasmet būrys vaikų ir jaunimo renkasi būtent šią specialybę. Ugdymas vykdomas pagal mėgėjų programą, tai leidžia pradėti mokytis groti gitara net paauglystės sulaukusiems jaunuoliams ir netrukdo jiems koncertine veikla prisidėti prie mokyklos bei vietos bendruomenės kultūrinio gyvenimo. Abu gitaros pedagogai yra sukaupę didelę džiazinės muzikos atlikimo patirtį, tad labiau pažengusiems mokiniams gali dėstyti improvizacijos pagrindus.
Kanklių muzikos paslaptys
Prieš metus skyrių papildė ypatingas lietuvių liaudies tradicinio muzikavimo instrumentas – kanklės. Jomis groti moko jauna VMM mokytoja Birutė Giraitytė, kuri ne tik supažindina vaikus su instrumento paslaptimis, bet ir subūrė įvairių instrumentų ansamblį, atliekantį lietuvių liaudies muziką arba kūrinius jos motyvais. Kartu su kolegomis mokytoja rengia programas koncertinėms išvykoms.
Mokytojai tiki ateitimi
Su įstaigos padaliniu susijusi ir pedagogė, patyrusi koncertmeisterė, pianistė bei vargonininkė Gražina Petrauskaitė. Anot V. Sobieski, VMM SIS nestokoja jaunatviško entuziazmo ir ištikimai vykdo savo misiją – teikia neformalaus (muzikinio) švietimo paslaugas ir ugdo jaunas asmenybes. Mokytojai tiki ateitimi, kuri skyriui atneš naujų pasiekimų, o visi baigę mokyklą taps tikraisiais muzikos mylėtojais bei dorais Lietuvos piliečiais.

Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų