Vievio miesto bibliotekoje renkame 2014 m. vaikų knygą

Kasmet rudenį paskelbiama, kokios lietuvių autorių knygos nominuotos Metų knygos rinkimuose.

Skaitymo skatinimo programą rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Knygos renkamos vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos kategorijose. Kiekvienoje kategorijoje pristatomos 5 knygos. Už patikusias kiekvienas gali balsuoti interneto svetainėje metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt iki 2015 m. vasario 15 d.
Vaikų knygos kategorijos penketuke – Gintarės Adomaitytės „Čiobrelių dvaras“, Jurgos Baltrukonytės „Torčiukas ant debesėlio“, Danguolės Kandrotienės „Spintos istorijos“, Kotrynos Zylės „Milžinas mažylis“ ir Linos Žutautės „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“.
Vievio m. bibliotekos vaikų skyriuje knygą „Torčiukas ant debesėlio“ pristatė autorė Jurga Baltrukonytė. Pagrindinė knygelės herojė yra autorės dukra Paula. Knygą iliustravo Algis Kriščiūnas, rašytojos vyras ir mažosios Paulos tėtis. Akylesni skaitytojai pastebės, kad visos knygelių iliustracijos yra iš autorės aplinkos. Įkvėpta sėkmingo knygos „Torčiukas ant debesėlio“ debiuto, ji jau spėjo išleisti ir 2-ąją vaikišką knygelę pavadinimu „Blynai spintoje“, kurią taip pat pristatė Vievio vaikams.
Knygos pristatyme dalyvavo gausus būrys Vievio pradinės mokyklos mokinių. Kaip žinia, ilgai sėdėti, ypač vaikams, nuobodu, todėl autorė į pagalbą pasikvietė teatro ir kino pedagogiką studijuojančią Redą Vaivadaitę, kuri akimirksniu vaikus įtraukė į žaidimą spalvomis, o vėliau ir į saldumynų gamybos procesą. Nors saldumynus gamino mokiniai, saldainių gavo mokytojos. Mokytojų užduotis šiuo atveju – perteikti vaikams dalinimosi džiaugsmą.
Jurga Baltrukonytė ne tik rašo knygas, bet yra ir žurnalo „Panelė“ vyr. redaktorė, tad antroje renginio dalyje merginos galėjo pasiklausyti įdomių istorijų, nutikusių rengiant šį žurnalą, plačiau sužinoti apie vykusias fotosesijas. Redaktorė mielai atsakinėjo į užduodamus klausimus.
Kviečiame visus skaityti, diskutuoti ir balsuoti už patikusias knygas.

 

Vievio miesto vaikų skyriaus bibliotekininkė Renata Simanavičienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų