Vievio kultūros centras atviras jaunimui

Baigiantis vasaros sezonui Vievio kultūros centro darbuotojas Mykolas Krasnickas džiaugiasi ne tik atliktais darbais, bet ir įveiktu iššūkiu suburti kuo daugiau jaunimo turiningai ir linksmai vasaros veiklai.

Socializuoti padėjo šokiai, filmai ir jaunimui skirta ervė

Vasarą Vievyje pirmą kartą be pertraukos buvo rengiamos diskotekos. Tai buvo vienintelis tokio tipo renginys Elektrėnų miesto savivaldybėje, todėl pageidavusių linksmai praleisti laiką ir pasiausti šokių salėje netrūko.
Trečiadienio vakarais buvo organizuojami nemokami kino vakarai, į kuriuos susirinkdavo nuo 30 iki 40 jaunuolių. Pastebėję, kad filmai padeda suburti vis daugiau jaunosios kartos atstovų, esant tinkamoms oro sąlygoms, Vievio kultūros centro darbuotojai kino vakarus tikisi pratęsti ir rudenį.
Skatinant jaunimo aktyvumą kultūros centre jau daugiau nei 3 metus veikia jaunimui skirta erdvė, kurioje jauni žmonės gali susirinkti, rengti susitikimus ar tiesiog pabendrauti vienas su kitu, šiuo metu joje aktyviai renkasi jaunimo organizacijos „Darbas“ nariai.
M. Krasnickas prasitaria, kad gaila matyti jaunimą, kuris neturi kur savęs realizuoti, kai miesteliuose nevyksta tam tikri renginiai, kurie suburtų jaunus žmones. Dėl to dažniausiai kaltas neteisingas institucijų arba atsakingų asmenų požiūris, kad geriau nieko nedaryti ir neapsunkinti sau galvos. Vievio kultūros centro jaunimo darbuotojas su tokiu požiūriu nesutinka ir stengiasi daryti viską, kad Vievio jaunuoliai užsiimtų tik pozityviomis veiklomis.

Nepamiršo ir jauniausiųjų

Kultūros centre antrus metus iš eilės veikė vaikų vasaros stovyklėlė. Kultūros centro darbuotojai džiaugiasi, kad šis projektas sulaukė vaikučių ne tik iš Vievio, bet ir Elektrėnų.
Vasaros stovykloje buvo organizuojamos ekskursijos į Kelių, Geologijos muziejus, Kernavę. Kiekvieną dieną buvo ruošiamos tam tikros programos, kurių metu vaikai piešdavo, žaisdavo, sportuodavo ir kitaip smagiai leisdavo laiką. „Smagu, kad galime pasiūlyti nemokamas stovyklėles, kurios yra prieinamos kiekvienam vaikui, vasarą nemokamų stovyklų labai mažai, ko gero, dėl to sulaukiame ypač daug dėmesio“, – džiaugiasi pasiekimais vasaros stovyklos vadovas Mykolas Krasnickas.

Jaunimas pats noriai įsitraukdavo į veiklas

Daugirdiškių mokymų centre Vievio jaunimas suorganizavo Erasmus+ projektą, kuriame taip pat dalyvavo estai ir italai.Vieną iš projekto dienų Vievyje vyko sportinės varžybos (paplūdimio tinklinis, futbolas, krepšinis), kurias padėjo suorganizuoti vietiniai gyventojai.
Jaunuoliai taip pat prisideda prie tam tikrų veiklų, noriai padeda Vievio kultūros centro darbuotojams, dalyvauja suaugusiųjų dramos būrelio veikoje. Moksleivė Ugnė Tartėnaitė ne tik pati aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, bet ir padedanti suburti jaunimą. „Labai džiaugiuosi tokiais jaunuoliais kaip Ugnė, nes jie yra iniciatyvūs, aktyvūs, veiklūs, jų nereikia raginti, viską daro savo noru, niekieno neverčiami, be to, Ugnė įtraukia ir kitus, todėl aktyvių jaunuolių ratas Vievyje nuolat plečiasi“, – pasakoja jaunimo darbuotojas M. Krasnickas. Moksleivė yra aktyvi ir mokykloje, lanko choro ir žurnalistikos būrelius. Paklausta, iš kur viskam atranda laiko, tik nusišypso ir atsako, kad norintys visuomet visur spėja. „Įsitraukimas į visuomeninį gyvenimą padeda susirasti daugiau draugų, suteikia naujos patirties, tai dar labiau skatina gyventi aktyviai“, – atvirauja Vievio kultūros centro jaunimo grupės lyderė. Mykolas Krasnickas pastebi, kad labai svarbu, jog jaunuoliai būtų aktyvūs ir dalyvautų kuo įvairesnėse veiklose, nes tokiu būdu jie ne tik tobulėja, bet ir ugdo save kaip asmenybes.

Rudenį numatyta dar daugiau planų

Spalio mėnesį Vievio kultūros centro darbuotojams dirbti su jaunimu padės Europos savanorių tarnybos programos atstovė. Planuojama, jog savanorė iš Ukrainos supažindins jaunimą su savo šalies kultūra, skatins skirtingų kultūrų draugystę, padės organizuoti ir įgyvendinti naujus projektus. M. Krasnickas tikisi, kad savanorė turės daug savų idėjų, įneš į veiklą naujovių ir padės dar labiau sudominti jaunimą.

Jolita Grincevičiūtė<- Grįžti į atgal