Verslo srityje klaida nėra žingsnis atgal

Šiandien ugdymo procese skatinama kurti, integruoti ir inicijuoti verslumu grindžiamą mokinių požiūrį bei elgseną. Išugdyti jaunus žmones, turinčius verslų mąstymą, yra kiekvieno pedagogo siekiamybė tam, kad augtų šalies ekonomika ir tobulėtų mūsų visuomenė. Be verslaus, racionaliai pagrįsto elgesio neįsivaizduojama ir tvari vietos bei regioninė plėtra ir socialinė sanglauda. 
Verslumas –  tai asmens mąstymo būdas ir asmeninės socialinės, vadybinės bei asmeninės kompetencijos, leidžiančios turimas žinias pritaikyti savo kasdieniam gyvenimui, t. y. konkretūs gebėjimai, teikiantys galimybę ne tik organizuoti savo verslą, bet ir prisiimti riziką už padarytus sprendimus.

Mokiniai, kurie šiandien mokosi profesinėje mokykloje, dirbti turės rytdienos darbo pasaulyje. Kūrybiškumas, iniciatyvumas ir verslumas padeda jauniems žmonėms ugdyti jų pajėgumą kūrybiškai mąstyti ir diegti naujoves, imtis iniciatyvos, ugdyti lankstumą ir savarankiškumą. Šių savybių ugdymas didina mokinių verslumą, kuris, didėjant visuomenės ekonominiam aktyvumui bei smulkaus ir vidutinio verslo plėtros poreikiui, įgyja vis didesnę reikšmę.
2014 m.  rugsėjo 25 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko respublikinis verslumo ugdymo renginys „Verslas veža“, kurį  suorganizavo Ūkio ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“ bei kiti projekto rėmėjai. Jame dalyvavo daugybė mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų, taip pat ir VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokinės Iveta Arbačiauskaitė ir Evelina Sadkauskaitė su mokytojomis.
Renginio vedėjai susipažindino dalyvius su realiais verslo pavyzdžiais, suteikė galimybę atlikti praktines užduotis, pabendrauti su verslininkais. Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti įvairiuose seminaruose apie kūrybiškumą, lyderystę, verslo rinkodarą, pabendrauti su įvairių organizacijų, teikiančių konsultacinę ir finansinę paramą pradedantiesiems verslininkams, atstovais.
Dalyvavimas renginių cikle „Verslas veža“ mokiniams, vis dar ieškantiems savo tikrojo kelio, suteikė galimybę sužinoti, nuo ko ir kaip pradėti verslą, kaip išmokti pasitikėti savo jėgomis bei išbandyti save praktiniuose užsiėmimuose, kurie padėjo įsivertinti jau turimas žinias apie verslo aplinkos suvokimą.
Mokinių Ivetos Arbačiauskaitės ir Evelinos Sadkauskaitės, dalyvavusių renginyje „Verslas veža 2014“, įspūdžiai labai geri. Merginos džiaugėsi, jog turėjo galimybę išgirsti sėkmingas verslininkų V. Dambrauskaitės, vaikiškų drabužių prekės ženklo ir parduotuvės „Happeak“ steigėjos, J. Pikelio, Stebink.lt įkūrėjo ir vadovo,  M. Tylos, „Metų muzikos apdovanojimai (M.A.M.A.)“ pirmininko ir atlikėjų prodiuserio, M. Glodos, „Nextury Ventures“ rizikos kapitalo fondo generalinio direktoriaus,  V. Medinecko-Ironvyto, verslininko, prekių ženklo „MPP Clothing“ ir Muscleshop.lt“ kūrėjo, įvairių projektų idėjų autoriaus, I. Ramanauskienės, „Monte Pacis“ restorano direktorės ir kitų verslo istorijas. Mokinės teigė, jog įsiminė gyvenimišką patarimą, kad verslo srityje klaida nėra žingsnis atgal ir reikia nebijot bandyti dar ir dar kartą iš naujo, būti savimi ir siekti savo svajonės bei tikslo atkakliai, nes kiekvienam, kuris to siekia, anksčiau ar vėliau sėkmė nusišypsos. 
Merginos dėkoja mokyklai ir renginio organizatoriams už suteiktą unikalią galimybę dalyvauti tokio masto verslumo renginyje ir iš pirmų lūpų išgirsti verslininkų sėkmės istorijas, patirtis ir patarimus  norintiems ateityje kurti savo nuosavą verslą.<- Grįžti į atgal