Verslininko Remigijaus Latvaičio paskaita EPMC mokiniams

EPMC pedagogai stengiasi kuo labiau sudominti jaunimą. Anksčiau užtekdavo vadovėlio, mokytojo paaiškinimo, uždavinio sprendimo lentoje, o dabar siekiant kelti mokinių motyvaciją tradicinių priemonių neužtenka.

Tuo tikslu į ekonomikos ir verslo pamoką buvo pakviestas Remigijus Latvaitis, UAB „Retrans“ bendrasavininkis (UAB „Retrans“, įkurta 2007 metais, šiuo metu turi dešimt darbuotojų, o jos metinė apyvarta viršija 2,5–3 milijonus litų), kuris taip pat dirba su UAB „OK transportas“ ir kitomis transporto įmonėmis. Svečio buvo paprašyta pasidalinti sėkminga verslo patirtimi ir idėjomis. Automobilių elektromechaniko ir logisto ekspeditoriaus specialybių besimokantys moksleiviai turėjo progą iš pirmų lūpų išgirsti verslininko sėkmės istoriją, gavo patarimų, kokių klaidų nekartoti kuriantiems nuosavą verslą, sužinojo, su kokiais sunkumais susiduria pradedantieji verslininkai.
Pašnekovas akcentavo, kokiomis kompetencijomis turėtų pasižymėti žmogus, pasiryžęs kurti savo verslą. Ir čia svarbi ne tik drąsa, atsakomybė, bet ir bendradarbiavimo, komandinio darbo, pasidalytosios lyderystės įgūdžiai. Svečias paskatino į versle pasitaikančias nesėkmes pažvelgti kitaip – jas traktuoti ne kaip klaidas, o kaip išmoktas pamokas. Buvo kalbama apie tai, kaip svarbu versle siekti atsinaujinimo, nuolatinio įsivertinimo, kad pradedantieji verslininkai visų pirma turi išgryninti pirminę verslo idėją, susikurti viziją, kadangi tik gerai apgalvota veikla gali duoti naudą ir geresnius rezultatus, užtikrinti sėkmę. Tam, kad verslas lyg medis įleistų šaknis, reikia darnios komandos – darbuotojų, nelaukiančių instrukcijų, o veikiančių čia ir dabar, iniciatyviai siekiančių ir darančių. Verslo procese būtina nuolat ieškoti naujų žinių, bandyti, tikėti sėkme, prisiimti atsakomybę, plėtoti gebėjmą bendradarbiaujant dirbti kartu, taip įprasminant žinojimą, kad lyderis – nebūtinai vienas žmogus versle, kadangi reikiamos sąlygos siekti užsibrėžtų tikslų sukuriamos tik pasidalijus lyderyste.
Sprendžiant iš susitikimo su Remigijumi Latvaičiu, jaunimą labiausiai motyvuoja gyvas bendravimas. Ne veltui po svečio apsilankymo vienas iš mokinių pasakė: „Centre mokytis pravartu. Įgysiu tiek žinių, kad baigęs mokslus kursiu nuosavą verslą“. Tokie žodžiai yra geriausia padėka ir įvertinimas, rodantis, kad EPMC ugdo naują iniciatyvių, kūrybingų žmonių branduolį.

Mokytoja A. Jokšienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų